Valge vein

Mis esimese asjana torkab pähe, kui kuulda sõna Sitsiilia? Kindlasti päike, valged rannad, hea söök ning ka väga hea vein. Sitsiilia künklikel mäenõlvadel sooja päikese käes küpsenud viinamarjad on väga kõrgelt hinnatud. Üks selline valge vein, mis tuleb sellisest piirkonnast, on La Mura Grillo Organic. Tootjaks on Casa Girelli, mis on suur ja mobiilne Itaalia veinitootja, kes lisaks Sitsiiliale, valmistab veel veine paljudes teistes veinipiirkondades.

Veini jaoks vajalikud viinamarjad on kõik orgaaniliselt kasvatatud ning ka vein on valmistatud orgaanilisel meetodil. Tänu sellele on orgaanilised veinid sõbralikumad nii keskkonna kui ka meie tervise suhtes. Vein ei sisalda pestitsiide ja taimemürkide jääke ning viinamarjade kasvatamisel järgitakse mahepõllumajanduse nõudeid.

Valge vein

La Mura Grillo Organic valge vein on valmistatud 100% Grillo viinamarjadest. Tegu on Sitsiilias ja Lõuna-Itaalias hinnatud heleda viinamarjasordiga. Värvilt on vein säravkollane, kerge roheka varjundiga. Aroomis on tunda värskeid tsitrusvilju, kollaseid õunu ja küdooniaid. Õrnalt on tunda veel floraalsust, valgeid lilli, akaatsiat ja kuivatatud ürte.

Maitse on puuviljaselt elav. Tunda on küpseid kollaseid luuvilju, aprikoose, kollaseid õunu ja värskeid tsitrusvilju. Järelmaitse on tasakaalukalt puuviljane, milles on tunda elavat, mõrkjat ja mineraalset tsitruselist happesust. Veini on kääritatud 24 päeva 15 °C juures roostevabades terasvaatides. Veini pole laagerdatud tammevaadis ning vein on malolaktiliselt fermenteerimata – nii säilitatakse veini ergas ja terav happesus.

Valge vein

La Mura Grillo Organic valge vein sobib väga hästi just grillitud kalaroogade ja karploomade kõrvale nautimiseks. Samuti sobib see vein kokku grillitud juurviljade ja pehmete juustudega nagu feta või mozzarella. Valge vein on selline jook, mida tuleks nautida jahutatult, umbes 8-10 °C juures ning bordeaux’ tüüpi veiniklaasist. Veinipudelil on peal ka Nautimuse märk ja kui tähelepanelikult vaadata, siis kleepsu alumine osa on roheline, see tähendab, et tegu on kerge ja värske veiniga. Kui teinekord olete poes ja valite värsket ja kerget veini, siis teadke, et roheline Nautimuse märk seda just tähistabki.

Loe postitust ka roosast veinist!

Valge vein

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here