Roosa vein

Vina Cono Sur’i veinid on saavutanud Eestis päris suure tuntuse. Rahvapäraselt on hakatud nende veine kutsuma jalgratta pildiga veinideks, sest nende etiketil ilutseb alati jalgratta pilt. Nende populaarsusele aitab kindlasti kaasa ka tõsiasi, et paljud nende veinid kannavad Nautimuse kvaliteedimärki. Selle märgi saavad oma kategooria parimad veinid, mille on paljude teiste seast välja valinud Eesti parimad veinitundjad. Eesti veinieksperdid ei saa ju ometi eksida. Tutvustamegi teile lähemalt nende roosat veini, mille nimeks on Cono Sur Bicicleta Pinot Noir Rose.

Roosa vein

See on marjase iseloomuga värskendav roosa vein ning tuleb meile Tšiilist Central Valley’st ehk Keskoru piirkonnast. Vina Cono Sur veinikoda on asutatud 1993. aastal Santiagost lõunapool asuvas Colchagua Valleys, Chimbarongo külakese lähedal. Vein koosneb 100% Pinot Noir viinamarjadest ning need on korjatud mineraaliderikka punase pinnasega Quitralman’i veinivaldustest Bio-Bio Valleys. Kõik Tšiili viinapuud on pookevabad ja phylloxerast puutumata. Kes ei tea, siis phylloxera on kahjurputukas, mis toitub viinapuu juurtest ja lehtedest ning on mujal maailmas väga palju pahandust tekitanud.

Roosa vein

Vein on värvilt lõheroosa ja aroom on marjane ja lopsakas. Tunda on üleküpsenud vaarikaid, metsmaasikaid ja küpseid punaseid kirsse koos kerge verigreibi mõrkjusega. Maitse on mahlaselt marjane ja elav. Tunda on küpseid punaseid metsamarju, maasikaid ja vaarikaid ning kergelt viskab sisse ka kibuvitsamoosi. Järelmaitse on marjaselt lopsakas ja pikk, mida värskendab kerge tsitruseline happesus.

Roosa vein

Roosa vein on parim, mida kaasa võtta piknikule või aiapeole. Kindlasti on inimesi, kes eelistavad punast veini, kuid suvel sooviks midagi kergemat. Roosa vein on sellisel juhul parim lahendus, sest see ühendab punase veini pargisuse ning valge veini värskuse.

Mis toitudega võiks roosa vein sobida? Kõige paremini klapib antud vein praetud ja grillitud punaste kalaroogade ja koorikloomadega. Väga hästi sobivad ka pastad, pitsad ja paellad ning grillitud juurviljad ja vokiroad. Samuti ka külmad linnulihast eelroad. Kindlasti tuleks juua roosat veini jahutatult (8-10 °C) ja bordeaux tüüpi veiniklaasist. Mõnusat nautimist!

Kui sa oled roosade jookide austaja, siis võib sulle ka see jook meeldida.

Roosa vein

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here