Vahuvein Retseptisahtel

Meie Retseptisahtlis arvame, et kui on midagi tähistada, siis ikka korraliku vahuveiniga! Peagi on saabumas emadepäev, kellelgi on kindlasti sünnipäev või hoopis mõni tähtpäev saabumas. Nendeks puhkudeks on meil teile joogisoovitus – Vahuvein Cava Freixenet Rosado Seco NV. Tegemist on Hispaaniast pärit traditsiooniliselt valmistatud roosa vahuveiniga. Freixenet on maailma suurim ning ka üks esimesi Cava vahuveinide tootja. Eestis toob seda vahuveini maale Liviko.

Mida tähendab üldse Cava? See tähendab tegelikult otsetõlkes keldriveini, sest just nii avastatigi kunagi vahuvein – talvel lõpetasid osad sügisel tehtud veinid külmas keldris käärimise ning suvel, kui oli jälle soe, hakkasid need taas käärima, kuid siis tekkis neisse gaas. Tänapäeval tehakse seda taotluslikult. Ka Cava Freixenet Rosado Seco vahuveinis toimub teine käärimisprotsess lausa 15 kuud. Seega vahuveiniks nimetatakse veini, mis sisaldab taotluslikult süsihappegaasi.

Cava Freixenet Rosado Seco NV vahuveinis on kahte erisorti viinamarju. Vahuvein on kerge, poolkuiv ja mõnusalt aromaatne. Aroomis on värskus, suvine lillelisus ja puuviljasus ning loomulikult on see õigele vahuveinile kohaselt elegantne. Maitse on pikk, puhas ja kergelt magusa alatooniga. See vahuvein sobib hästi külmade eelroogade juurde, sest ka vahuveini tuleb serveerida külmalt. Toitudest sobivad mereannid, paellad, valge liha, salatid, pastaroad ja risottod. Veel sobiks hästi see vahuvein meie menüüst emadepäevaks tehtud suupistetega – Bruschettad tiigerkrevettide ja soolasiiaga.

Tänapäeval toodetakse vahuveini praktiliselt kõikjal, kus kasvab viinamari ja valmistatakse veini. Parimad vahuveinid tulevadki Hispaaniast ja Prantsusmaalt. Tõeline vahuveinide tootmine hakkas pihta siis, kui võeti kasutusele korralik kork ja kvartsliivast inglise klaas, mis pidas šampanja survele vastu. 19.sajandist alates sai vahuveinist moejook.

Meie serveerisime vahuveini Gastrolingi huvitavas pokaalis. Nagu pildilt näha, siis tegemist ei ole klassikalise vahuveini pokaaliga. See on veidi suurem ja laiema avausega ning sellel on jämedam ja eriti stiilne mitmetahuline jalg. Pokaal on just selline, mis kindlasti tekitab külalistes küsimusi, et kust see pärit on. Pokaal on suurem kui klassikaline vahuveini pokaal ning väiksem kui veinipokaal. Olenemata klaasi suurusest, on see väga kerge. Gastrolingi kodulehelt leiab veel palju huvitavaid ja teistmoodi kujundusega pokaale ja klaase.

Vaata ka meie teisi joogisoovitusi!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here