Glögi Retseptisahtel

Pühadeajal kihab kaupluste alkoholiosakond säravatest hõõgveini- ja glögipudelitest nagu oleksid või vähemalt võiksid need samad pudelid olla justkui iga jõululaua üks olulisemaid kujunduselemente. Kuidas need joogid aga maitsevad ning millistele ootustele erinevad glögid vastavad, proovisime ise Retseptisahtli seltskonnaga järele. Testis osalesid viis jooki: Koch Glögi, Põltsamaa klassikaline Glögg, Bocca Glögg, Vana Tallinn Glögi ja Tulipunane Talleke.

Koch Glögi

Glögi Retseptisahtel

 

Koch glögi valmistamisel on kasutatud punast Hispaania viinamarjaveini, ehtsat rummi ning naturaalseid vürtse. Tootja lubab, et glögi on prii lõhnja- ja maitsetugevadajatest. Glögi valmib Eesti liköörimeistrite poolt Rakvere lähistel kaasaegses ja uusima tehnikaga tehases.

Meile torkas esimesena silma Kochi glögi kaunis punane värv, mis näeb jooki serveerides väga esinduslik välja. Joogi lõhn on tugev ja iseloomuga – tunda on kardemoni ja kaneeli.

Maitses on tunda nelki ja teisigi vürtse. Kochi glögi sobib pigem neile, kes eelistavad veinidest kuivemapoolseid ja hapukaid. Samuti neile, kes soovivad oma pühadeõhtusse üht klaasitäit kuuma jooki, mis ergutaks oma vürtsidega kõiki maitsemeeli ja mille pelgast lõhnast piisab, et viia end ja oma kaaslased jõulumeeleollu.

Põltsamaa klassikaline Glögg

Glögi Retseptisahtel

Põltsamaa Glögg on küpse ja vürtsika maitsega vana rootsi retsepti järgi maitsestatud Eestimaa marjavein. Glögi värv on naturaalne ja pigem tumedam, aroom tummine ja esiletõusvalt tugev – tunda on kardemoni, nelki ja kaneeli.

Klassikalise Rootsi glögi maitseained on koriander, nelk, kaneel, pomerants, sidruni- ja apelsinikoor. Maitse on mõnusalt pehme ja ehk võib isegi öelda, et magusapoolne. Kaneeline, marjane ja värske on märksõnad, mis meie testijate huulilt läbi käisid. “Ehe glögi vana hea tuntud maitsega,” öeldi tabavalt.

Bocca Glögg

Glögi Retseptisahtel

Bocca glögi tõuseb esile väga tugeva ja mitmekesise aroomi ning kauni tumelilla värvuse tõttu. Aroom on mõnusalt marjane ja tunda on erinevaid vürtse.

Maitses on tunda ideaalses tasakaalus nelki, kaneeli ja muskaatpähklit. Tasakaalu ja harmoonia loob Appasionado stiilis vein segatuna esinevate vürtsidega. Tulemuseks on täiuslik harmoonia uudse Appasionado stiilis veini ja 19 sajandi Skandinaavia retsepti vürtside vahel.

Bocca tegi eriti huvitavaks meie jaoks ka tugev ja pikaajaline arooniat meenutav järelmaitse. Tugev ja maitseküllane glögi. Sobib pühadeõhtusse ideaalselt!

Liviko Vana Tallinn Glögi

Glögi Retseptisahtel

Vana Tallinn Glögi on hõrgutav toode talvehooajaks. See ahvatlevalt aromaatne jook on kokku segatud klassikalisest Vana Tallinnast ning kvaliteetsest punaveinist.

Vana Tallinna glögi puhul tooksime taaskord esile esmalt välimuse. Glögi on valmistatud ilusa heleda tooniga ning serveerimiseks on ta seetõttu suisa ideaalne.

Nii lõhnas kui ka maitses on tunda tugevalt Vana Tallinna legendaarset maitset, mis sobib veiniga suurepäraselt kokku. Glögi maitse on mõnusalt marjane ning kindlasti mitte liiga magus.

Glögidest ja hõõgveinidest eristub Liviko Vana Tallinn Glögi ilmselt kõige enam ja täiesti arusaadavatel põhjustel. Kui teised on tehtud siiski eelkõige veinibaasil, mõne puhul küll ka vähese rummiekstraktiga, siis Liviko on edukalt kasutanud oma enimtuntud brändi ja maitset Vana Tallinnat, mis veiniga segatuna on suurepärane lahendus kargesse talveõhtusse.

Tulipunane Talleke

Glögi Retseptisahtel

Hõõgvein Tulipunane Talleke on Eestis valmistatud magus naturaalne vein koos tulise maitse, sügava värvi ja rikkaliku aroomiga. Valmistatud kodumaistest värskelt pressitud marjadest loomuliku käärimise teel. Enne pudelisse villimist on veinile lisatud vürtsi ja aroomiainete segu.

Tulipunane Talleke sobib suurepäraselt neile, kellele meeldib glögi juues ise oma maitse järgi joogile lisandeid juurde panna. Glögi maitse on mõnusalt hapukas ja veinine, tunda on palju marjasust. Vürtside ja ürtide osas soovitame siiski neid maitse järgi ise lisada.

Nagu alguses juba mainitud, on poeletid pühade-eelsel ajal jõulujookidest lookas. Maitsed on meil kõigil aga erinevad ning võime julgelt kinnitada, et kõigil neil jookidel on niivõrd palju erinevaid nüansse, et igaüks meist leiab oma lemmiku.

Kõigi nende puhul kehtib aga üks soovitus: serveerimiseks kuumuta glögi ning lisa siis suurema maitseelmause saamiseks mandleid, pähkleid, rosinaid ja kaneelipulk või lase fantaasial lennata ja loo ise uusi põnevaid maitseid! Glögi sobib nautimiseks nii pidulikul puhul kui kodusel hubasel talveõhtul.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Vaata ka verivorstitesti siit!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here