beseepesad sidrunikreemiga

Käes on märts ja see tähendab vaid üht – kuu lõpus on põhjust tähistamiseks, sest saabunud on munadepühad. Suur reede on sel aastal 29. märtsil ning ülestõusmispühade esimene püha 31. märtsil. Et pikal nädalavahetusel iga päev midagi lõbusat laual oleks, oleme loonud kolm vahvat retsepti.

Tahtsime sel aastal valmistada retsepte, mis on temaatiliselt munadepühadega seotud, aga sellised, mida igas traditsioonilises lihavõttemenüüs ei leidu. Näiteks värskete puuviljadega pashat valmistasime munadepühadeks mõned aastad tagasi ja ilmselt on nii mõnigi meie lugeja loonud enda soovide järgi tavaliste täidetud munade retsepti. Sel aastal kutsume teid üles katsetama teistsuguseid retsepte, millest kõiki on lõbus valmistada kogu perega. Ajatuid lemmikuid uute leidudega kombineerides saab kokku vahva lihavõttelaua.

Vürtsikad täidetud munad

Ei saa üle ega ümber täidetud munadest, mida on paljud ilmselt just äsja vabariigi aastapäeva tähistamiseks samuti valmistanud. Meie retsepti järgides lisad munadepüha pidulauale aga värvi – oleme kasutanud paprikat ja punaseid vürtse, et lauale tuua vürtsikad täidetud munad. Valmistasime roa EGGO L suurustest munadest.

Soojad ahjuvõileivad

soojad ahjuvõileivad

Soojad ahjuvõileivad valmivad DAVA spreiõli kasutades lihtsalt ja kiirelt. Tervislikud aed- ja köögiviljad annavad mitmeid võimalusi võikude kaunistamiseks, meie sättisime kevade saabumise puhul kirsstomatid, kurgi ning basiilikulehed ja -varred tulbikujuliselt. Neid toredaid võileibu on ka lastel lihtne valmistada. Miks mitte kasutada nii kollaseid kui punaseid kirsstomateid segamini!

Beseepesad sidrunikreemiga

beseepesad sidrunikreemiga

Magustoiduks on laual beseepesad sidrunikreemiga. Besee valmistamine DAVA whitePRO munavalgemassist on imelihtne ning ei ole mingit kartust, et kübeke munakollast beseevahtu rikkuda võiks. Kelle jaoks täidetud munad ei ole lemmikroogade hulgas, siis ehk meeldib teile see magus munakujuline magustoit rohkem. Kusjuures meie Retseptisahtli meeskonnas ei suutnudki otsustada, kas magustoit on oma kujult pigem täidetud või praetud muna moodi.

Toredaid munadepühi! Võtke sel pikal nädalavahetusel aeg iseendale ja perele. Palju lõbu toob kindlasti traditsioonilise munade koksimise võistluse korraldamine, et selgitada välja oma pere või sõpruskonna parim koksija. Kelle muna kõige viimasena terveks jääb, seda ootavad ees head ajad!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here