Soe ilm töötab minu jaoks nagu magnet – see lihtsalt tõmbab mind. Seepärast otsustasin, et teeks ühe mõnusa grilliõhtu. Kuna hetkel ei ole veel mõistlik oma aeda rohkelt inimesi kutsuda, et neid erinevatesse aianurkadesse panna, siis otsustasin grillimise viia läbi oma pere seltsis. Mõnus ilm, lähedased ning suurepärased maitsed on kõik, mida mul ühe grillimise jaoks vaja läheb. Aga kuna paljudel on aiad ja soe ilm on kõigile kasutada, siis jagan mõned head nipid, kuidas oma grilliõhtu mõnusalt hubaseks teha.
Mõnus grilliõhtu algab…
…minu puhul Hortesest, sest seal leidub kõike, alates maitsetaimedest ning lõpetades lauanõudega. Kuna mu eelmine grill oli juba korralikult kuuma saanud ja vanuse mõttes suhteliselt küps, otsustasin uue grilli kasuks (tegelikult leidsin sealt muud kraamigi, aga sellest hiljem).
Ja kui sa ikka juba Horteses oled, siis loomulikult ei saa sa vastu panna ka lilledele. Eks võtsin minagi ühe kastitäie näppu ning sättisin need terrassile ilu pakkuma, sest parajas koguses lilli ja rohelust muudavad terrassi palju hubasemaks paigaks. Seega, grill on olemas, puudu on vaid maitsvad peategelased ning kõrvalosalised.
Suurepärased grill-lihad
Tühja grillirestiga kõhtu ei täida. Seepärast tuleb enne leida meelepärane liha, mida grillima hakata. Minu valikuteks osutusid imemaitsvad ja toitvad Nõo Grill-liha, Triibuliha marinaadis ja Searibi Vana Tallinna marinaadis. Et saada parim tulemus, pruunistan tavaliselt liha alguses ühelt ja siis teiselt küljelt. Kuna lihatükid on erinevad, siis siin on ka üks nipp: väiksemaid tükke grillin tavaliselt kuumusel lähemal, suuremaid tükke aga vähem kuumemas osas. Kui lihalõigule hakkavad tekkima justkui piisakesed, siis võib liha ümber pöörata, ning liha on valmis siis, kui pealispind on ühtlaselt pruun. Ent kuna grillil oli ruumi ja tahtsin ka küpset ürtidega kartulit, ei jätnud ma juhust kasutamata. Pärast avamist läks kartulile peale ürdivõi. Mmmmmaitsev!
Loe ka postitust, kuidas ja millist grill-liha valmistada.
Söödav ning joodav grilliõhtusse
Üldiselt peab rahvatarkuse järgi olema laual kõik kaunis, kuna siis pidavat toit samuti parem maitsema (kinnitan – hästi ta maitses!) Kuna liha tunneb end taldrikul üksinda, siis tegin kõrvale ühe imemaitsva ja -lihtsa Coleslaw salati, mis kerge salatina sobib tugeva liha kõrvale kenasti tasakaaluks.
Hea toidu kõrvalt ei puudu ka värskendav joogivalik. Nagu videost näha võite, valmisid meil kosutavad alkovabad kokteilid, mida naljatlemisi kutsutakse mocktailideks. Et saaksid ka teada, kuidas joogid mekivad, toon retseptid välja siin.
Ette ruttavalt võin öelda, et kokteilide peaosalised, Fentimansi mullijoogid, on vastupandamatud, sobides grilliõhtusse nagu valatult.
Ent kui mõni tahab oma olengusse tuua natukene särtsu ning teab, et hiljem ei pea rooli istuma, siis Livikol on uus jook, millel kraade veidi rohkem. Värskendustunne on igatahes garanteeritud!
Vaata postitusest kokteilide retsepti!
Kaunilt Hortese abiga kaetud laud head ja paremat söögi- ja joogipoolist täis, mõnus ilm, lähedased ja pleed minu ümber tekitasid küll sellise tunde, et olen justkui paradiisis. Kui ka Sina soovid endale samasugust mõnusat grilliõhtut luua, siis palun – siin ongi nipid teekonnaks maapealsesse paradiisi.
Vaata postitusest, mis tooted võiks igal terassil või rõdul olla!