pastariis

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 15 min

Kokku kuluv aeg: 25 min

Koostisained

 • 1 pakk Härmavilja  köögiviljasegu Tervist!
 • 250 g orzo pastat (pastariis)
 • 2-3 spl oliiviõli
 • 150-200 g ricotta juustu
 • 1/2 tl küüslaugusoola või 1-2 küüslauguküünt
 • 1 shallot sibul
 • värsket tüümiani
 • soola
 • pipart

Valmistamisõpetus

 1. Keeda pastsriis al dente vastavalt pakil olevale ajasoovitusele, lisa keeduvette veidi soola.
 2. Rösti pannil härmavilja köögiviljasegu ja soovi korral lisa küüslaugusool või värske küüslauk ja hakitud shallot sibul.
 3. Maitsesta segu soola, pipra ja ürtidega ning sega sooja pastariisiga.
 4. Serveeri ricotta kohupiimaga ja veidikese oliiviõliga ning värske tüümianiga.

pastariis

Pastariis köögiviljaseguga

Mõnikord on nii, et jalutad toidumõtted peas poes ringi ning märkad silmanurgas miskit, mida pole ammu proovinud. Just nõnda läks hiljaaegu ka minuga ja mida minu silm märkas oli pastariis, väljamaakeeli tuntud ka orzo või risoni. Pelgalt seda omale keeta oleks olnud kaunis nukker ning võtsin sellele kõrvale Härmavilja uut köögiviljasegu Tervist!.

Pastariis – mis see õigupoolest on?

Lihtsalt öeldes, on tegu riisikujulise pastaga (sest noh – pastariis) ja ega siit keerulisemaks minna ei saagi. Sarnaneb see riisile nii kujult kui tekstuurilt. Kuigi päritolumaaks on ka selle pasta puhul Itaalia, siis kõige enam meeldib seda kasutada kreeklastel, sest tegu on väga mitmekülgselt kasutatava toiduainega. Väga hästi maitseb see nii külmalt kui kuumalt, suppides või lihtsalt juustuga kaetuna, aga mulle meeldib kui selle kõrval on ka värske köögiviljasegu.

pastariis

Siinkohal tulebki mängu Härmavilja uus köögiviljasegu Tervist!, mida ma käesoleva roaga esmakordselt maitsta saingi. Kõigepealt peab ütlema, et sisu vastab nimele ja tegu on tervist täis tootega. Koostisosadeks on värskelt külmutatud porgand, kollane porgand, rooma aeduba ja brokoli ning need kõik on erinevat liiki tervislikud. Brokoli on väga hea kiudainete allikas ning sisaldab häid süsivesikuid. Ühtlasi aitab see hoida veresuhkrut madalal tasemel ning toetab ka seedimist. Porgandid on täis kaaliumit ja antioksüdante, mis mõjuvad hästi kolestoroolitasemele ja aitavad kehal võidelda põletikega. Tagatipuks need aedoad – lisaks sellele, et rooma aedubade näol on tegu kõige mõnusama tekstuuriga ubadega siin ja sealpool Emajõge, tugevdavad need nii sinu immuunsüsteemi kui ka luustikku. Suurepärane komplekt tervislikkust millele annab kinnitust ka Fitlapi märgis pakendil.

pastariis

Vaevatu ja tervislik

Vot nii meie tänase roaga ongi – anna pisut kuuma ja saab põhimõtteliselt ise valmis. Seega võid selle retsepti omale kõrvataha panna, kui pärast trenni midagi suuremat kokata ei soovi või on lihtsalt vähe aega. Värskelt külmutatud viljadest köögiviljasegu annab toidule hõrgu maitse ning pastariis täidab kõhu ilma liigseid kaloreid lisamata. Soovitan Tervist! ka teile, proovige kindlasti järele.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here