Piparkook Retseptisahtel

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 10 min

Jõulumeeleolu loovad igal aastal suurepäraselt sädelevad jõulukaunistused, krudisev lumi, verivorstid, pohlamoos jpm. Nende kõrval ei maksa unustada aga ka erinevaid vürtse, mille aroom ning maitse automaatselt pühademeeleolu loovad. Piparkook koos oma traditsioonilise maitse ja aroomiga on selgelt üks neist.

Piparkoogi maitse ei pea tulema aga alati hamba all krõmpsuvatest ahjust tulnud küpsetistest. Meie tegime täna hoopis näiteks piparkoogimaitselist dipikastet, kuhu võib sisse pista ka teisi küpsiseid, kuid maheda maitse tõttu soovitame neid eelkõige siiski tugevamaitseliste piparkookide endiga.

Piparkoogid, mida kasutasime nii dipikastme valmistamisel kui ka hiljem küpsistena, mida dipikastme sisse pista, on klassikalised Kalevi piparkoogid. Kalevi piparkookide maitse on tuttav juba ilmselt igaühele, kes pühadeajal vahel ikka ka lisaks ise maiustuste küpsetamisele poest piparkooge juurde ostab. Juba varem mainitud pühadearoomi ning -maitse toovad imeliselt esile piparkookide maitseained kaneel, nelk, must pipar, vürts, muskaatpähkel, ingver, koriander.

Dipikastme tegemisel purustasime piparkoogid, lisasime juurde maheda Farmi rasvavaba ja rohke valgusisaldusega Skyri. Konsistentsilt on skyr midagi jogurti ja kohupiima vahepealset, pehme maitsega, väga kõrge valgusisaldusega ning madala rasvasisaldusega proteiinidessert. Farmi skyr on rasvavaba ning sellele ei ole lisatud sünteetilisi suhkruasendajaid.

Soovitame lisaks Kalevi piparkookidele ning Farmi Skyrile lisada dipikastmele lisaks juurde veel maitseaineid omal valikul, et kastme maitse veel tugevam tuleks. Kastet võib seejärel serveerida koos piparkookide või mõne teise küpsisesordiga omal valikul.

Piparkook Retseptisahtel

Koostisained

  • 1 pakk Kalevi piparkooke
  • 1/2 tl piparkoogimaitseainet
  • 2 tl pruuni suhkrut
  • 3 pakki Farmi 400g Skyri

Valmistamisõpetus

  1. Purusta pool pakki Kalevi piparkooke blendris.
  2. Vala purustatud piparkoogid kaussi ja lisa 2 tl pruuni suhkrut ning 1/2 tl piparkoogimaitseainet.
  3. Lisa segule 3 pakki Farmi 400g-ist Skyri ja sega.
  4. Kui dipikaste hakkab valmima, maitse ja vajadusel lisa koostisosasid.

Vaata ka seda maitsvat magustoitu!

 

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here