Valmistamisaeg: 15 min
Küpsetamise aeg: 10 min
Kokku kuluv aeg: 30 min
Koostisained
- 40 g võid
- 1-2 tl oliiviõli
- 2 suurt sibulat
- 2 küüslauguküünt
- 1 loorberileht
- 2 tl värskeid tüümianilehti
- 120 ml kuiva valget või punast veini
- 600-700 ml veisepuljongit
- 1 spl jahu
- 4 viilu Gruyere juustu – sobib ka mõni muu kõva juust
Valmistamisõpetus
- Sulata või potis keskmisel kuumusel.
- Lisa oliiviõli, viilutatud sibul, tükeldatud küüslauk, loorberileht, tüümian, sool, pipar ja hauta kuni sibul on pehme.
- Lisa vein ja lase keema. Keeda kuni kuni vedelik on peaaegu ära auranud (5 minutit).
- Lisa jahu, keera kuumust maha ja lase keskmisel kuumusel jahul paisuda (umbes 10 minutit).
- Lisa puljong, maitsesta soola ja pipraga ning keeda umbes 10 minutit.
- Kuumuta ahi 220 kraadini.
- Aseta ahjuplaadile küpsetuspaberi peale saiaviilud ning saiale aseta juustuviilud.
- Küpseta kuni juust on sulanud ja saia ääred on krõbedad.
Sibulasupp
Sibulasupp on mõnus roog, mida saab tegelikult valmistada aastaringi. Suvel on seda hea valmistada kerguse tõttu, talvel annab see mõnusasti sooja. Kõige maitsvam sibulasupp tuleb värsketest sibulatest (suvel-sügisel), mis pole liialt kibedaks muutunud.
Esimesed viited sibulasupile pärinevad juba Vana-Roomast, kus sibulasuppi valmistas peamiselt vaesem elanikkond, sest sibulad olid saadaval, neid oli lihtne kasvatada ja lihtne hoidistada. 1960-nendatel hakkas sibulasupp taas populaarsust koguma. Populaarsuse kasvu kannustas suuresti Ameerika Ühendriikide huvi prantsuse köögi vastu.
Serveerisime Retseptisahtliga oma sibulasupi malmpannile, mille saime kodutarvete poest Apelsin. Malmpannide suurimaks eeliseks teiste materjalide ees on kuumuse ühtlane jaotumine, sest malm on suurepärane soojusjuht. Malm ei võta ka toitu külge. Malmile tekib toitu valmistades õrn rasvakiht, mis ei lase hiljem toidul kinni kõrbeda ning seetõttu on lihtne valmistada õlita väherasvaseid roogasid.
Sibulasupp maitseb veelgi paremini, kui kõrvale süüa juustu. Meie tegime kõrvale röstitud juustusaiu, aga juustu võib raputada ka otse supi peale. Katsetamiseks võib sibulaid hautada ka törtsu brändiga, nii tuleb sibulasupp täidlasema, kergelt seenese maitsega. Igal juhul on supp üks lihtne roog, mida valmistada. Soovitame soojalt järgi proovida, katsetada ja nautida kerget ja maitsvat sibulasuppi.