Pulgakoogid

Valmistamisaeg: 40 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 50 min

Koostisained

 • 2 dl jahu
 • 1 dl pruuni suhkrut
 • 1 tl soola
 • 1 dl või
 • 2 spl piim
 • Šokolaad
 • Roosa tuhksuhkur
 • 1 tl piima

Valmistamisõpetus

 1. Vala kaussi 2 dl jahu, 1 dl pruuni suhkrut, 1 tl soola ning sega.
 2. Lisa segule 1 dl võid ja mudi ühtlaselt segamini.
 3. Vala 1 dl piima ja mudi uuesti nii, et tainas ei jääks käe külge ega oleks liiga vedel.
 4. Taignasse võib lisaga šokolaaditükke.
 5. Tumeda taigna tegemiseks lisa segule natukene sulatatud šokolaadi ja sega.
 6. Roosa glasuuri tegemiseks sega tuhksuhkur ja 2 ml piima.
 7. Mudi kätevahel paras pall ning kasta pulgaots glasuuri ja siis palli sisse, et pall seisaks pulga otsas kindlamalt.
 8. Kasta pall glasuuri ja sulatatud šokolaadi sisse ning lisa kaunistusi.
 9. Tõsta pulgakoogid alusele kuivama.

Pulgakoogid

Pulgakoogid šokolaadi ja glasuuriga

Praeguseks on väga populaarseks saanud pulgakoogid. Selline idee on tulnud tegelikult toidublogija Angie Dudley poolt. Pärast seda kui ta katsetas pulgakookide tegemist, levis selline lahe idee edasi väga kiiresti.

Seekord võtsime pulkakookide tegemise tõsisemalt ette ning meil olid olemas suurepärasest Apelsini poest ostetud pulgakookide pulgad, vorm, alus ning rullimise jaoks valge alus.

Nagu tavalise koogi puhul on vaja ka pulgakookide jaoks teha algul valmis taigen, millesse siis hiljem tuleb pulgakoogi pulga torgata, et see otsas püsiks. Taigna tegime seekord välismaal väga populaarse cookie dough ehk küpsise taignast. Anname teile ka ühe nipi, mida meiegi kasutasime: et see pulk sealt taignapalli sees püsiks tuleb pulk kasta kõigepealt glasuuri ja siis alles taignapalli sisse (nagu pildil on näha). Siis püsib pall pulga küljes paremini.

Pulgakoogid

Glasuuri tegime valmis roosast tuhksuhkrust ja kasutasime ka tumedat šokolaadi, et katta taignapallid. Siin tuleb ka jälgida, et tainas liiga magus ei oleks, sest šokolaad ja glasuur ise on juba väga suhkrused. Muidugi, kuidas siis pulgakoogid ilma kaunistusteta- lisasime erinevaid värvilisi krõmpsuvaid kaunistusi peale.

Kuidas me siis pulgakoogid niimoodi ilusti püsti saime asetatud? Kasutasime vaasi moodi kaussi Gastrolinkist ning selleks, et kausis pulgad ilusti püsiks ja üksteise otsa ei vajuks, valasime kaussi suhkrut. Nii saime täitsa sellise vaatepildi, nagu oleksid päris lilled potis!

Pulgakoogid

Pulgakoogid sobivad kingituseks ja näiteks ka laua katmiseks laste sünnipäevadel. Kaunistada saab neid olenevalt peo teemast: saate oma tunde ja fantaasia järgi teha pulgakoogid just selliseks, nagu soovite. Super mõte on kaasata pulgakookide valmistamisel lapsi, sest nendele meeldib just selline meisterdamine ja kaunistamine.

Selliseid maiustusi ei ole tegelikult üldse keeruline valmistada, seega võtke julgelt selline katsetamine ette ja hiljem saate nautida imelisi pulgakooke!

Vaata ka meie teisi pulgakookide retsepti!

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here