Vein

Spier Discover Medium Sweet on pälvinud sügise veini tiitli, sest maitse poolest sobib ta eriti hästi praegusesse ilma. Vein on Lõuna-Aafrika päritoluga, Western Cape piirkonnast, kust tulevad väga hea hinna-kvaliteedi suhtega punased ja valged veinid.

Veini toodab Winecorp, mis on maailma üks tuntumaid Lõuna-Aafrika veinitootjaid ning tema tuntuimad kaubamärgid on Spier, Longridge, Savannah. Taaskord toob Eestis seda veini maale Liviko.

Veinile annab kuldkollase värvuse Lõuna-Aafrikas kasvavad levinuimad heledad viinamarja sordid, milleks on Buketraube ja Riesling. Vägagi aromaatne valge vein on kerge poolmagusaline, milles on tunda värskeid ploome, virsikuid, ananassi, mett ja ka muskaati. Lõhna kõrval on tema maitselisus kerge ja poolmagus. Veinil ei ole tammest tulenevaid maitsenüansse, sest ta pole laagerdunud tammevaadis.

Spier’i vein sobib suurepäraselt piknikule kaasa võtmiseks, mis pakub maitse naudingut ja aitab eriti hästi lõõgastuda. Meeldiv on veini kinkida oma tuttavatele ja sõpradele.

Veini sobib juua nii puuviljasalatite, puuviljakookide, dessertide ja juustude kõrvale. Soovitame teile kõrvale maitsvaid toite, näiteks kirsikooki vanilliplombiiriga ja toorjuustukooki maasikatega. Kui antud hetkel ei ole isu magusa järele, siis sobivad juurde ka soolased suupisted.

Pokaal, millesse veini serveerisime (serveerimistemperatuur jahutatult 6…8 ºC) on pärit Gastrolinkist, mis annab joogile oma classy välimusega eriti head jumet ja soovi kohe seda ilusast klaasist juua.

Loe ka meie teisi veinisoovitusi!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here