smuutikauss

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 5 min

Põhja koostisained

  • 1 pakk Härmavilja smuutisegu
  • 1 keskmine banaan
  • 1 purk kookospiima
  • Kaunistuseks: banaani, maasikaid, vaarikaid, mustikaid, chia seemneid, kookoshelbeid, mandlilaaste, pistaatsiapähkleid, seemnesegu

Valmistamisõpetus

  1. Vala smuutisegu blenderisse ja lisa üks keskmine banaan.
  2. Kalla 1 purk kookospiima ja blenderda läbi.
  3. Tõsta smuuti kaussi ning kaunista smuuti marjade ja seemnetega.

smuutikauss

Smuutikauss

Kohe-kohe saabuv suvi on enda tulemisest juba mõnda aega märk andnud – puud rohelised, lilled õitsemas ja laululinnud palava päikese tõttu oma lugude vahepeal suurest kuumast keel väljas hingeldamas. Tõepoolest, soe on ja sellega muutuvad ka meie soovid toidulaual leiduva suhtes – rohkem värskust ja jahutust on vägagi teretulnud. Minu panus nende soovide täitmiseks on üks mõnusalt suvine smuutikauss Härmavilja Artemise Vibu smuutiseguga.

smuutikauss

Kas on olemas tervislikuma kõlaga toitu(?) jooki(?)… tooki(?), kui smuuti? Tõenäoliselt mitte, aga kui olete teisel arvamusel võite julgelt kommentaarides märku anda. Igatahes, tänapäevased smuutid said alguse umbes 1930-date Ameerikas, kui kodudesse hakkasid jõudma esimesed külmkapid ja blenderid – kuigi erinevaid puuviljapüreesid joodi juba varem, oli nende valmistamine ja säilitamine liiga tülikas. Tõeliselt populaarseks said need 1960-tel – hakkas levima igasugune ’hipide värk’ nagu makrobiootilised- ja tervisetoidud, mille nõudlus koos teadlikusega tervisliku toitumise tähtsusest väga kiiresti kasvas.

Nimega „smoothie” hakkas neid blenderdatud jooke pakkuma Steven Kuhnau, kelle armastus smuutide vastu sündis vajadusest oma laktoosimatule kehale piimakokteilide asemel mingisugust alternatiivi pakkuda, rajades selle abil tervisepoodide impeeriumi Smoothie King. Tänu selle lihtsusele ja tervislikkusele on erinevad retseptimeistrid leidnud smuutidele igasugu huvitavaid serveerimisviise, millest üks on see isuäratav smuutikauss.

smuutikauss

Lõpuks ometi on ka kohalikelt tootjatelt jõudnud turule üks korralik smuutisegu – Härmavilja tootespetsialistid on Artemise Vibu nime kandvasse pakki pannud kokku maasikad, vaarikad ning punase- ja musta sõstra. Ülimalt tervislik segu, mis laeb su täis erinevaid vitamiine, toetab immuunsüsteemi ning hoolitseb ka su naha ja juuste eest. Serveerisin seda kõike koos chia seemnete, mandlilaastude ning tervete marjadega – tõeliselt toekas ja tervislik smuutikauss.

Paku seda magustoiduna, tee sellest oma uus lemmik-hommikusöök või täida temaga kõhtu vahepalana, smuutikauss on tohutult tervislik ning pakub lõpmatult palju erinevaid võimalusi retsepti oma käe järgi muuta. Lisa seemneid, müslit või sega oma smuuti kokku teisest toorainest – Härmaviljal on ka Aphrodite pisarate nime kandev smuutisegu, milles on vaarikad, maasikad ja mango(!). Ideaalne vaheldus sellesse saabuvasse suvesse – blender tööle ja tegema!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here