Suvikõrvitsakook kakaoga

Valmistamisaeg: 20 min

Küpsetamise aeg: 40 min

Kokku kuluv aeg: 1 h

Koostisained

 • 300 g suvikõrvitsat
 • 4 muna
 • 400 g kohupiima (ise kasutasin ricotta kohupiima)
 • 3 banaani
 • 100 g kaerahelbeid
 • 30 g kakaopulbrit
 • Kaks peotäit punaseid sõstraid
 • tl küpsetuspulbrit
 • Soovi korral steviat

Valmistamisõpetus

 1. Riivi suvikõrvits võimalikult peene riiviga.
 2. Sega riivitud suvikõrvitsa hulka munad, kohupiim ja purustatud banaan.
 3. Purusta kohviveskiga kaerahelbed jahuks ja lisa see koos küpsetuspulbriga eelnevalt valmissegatud massile.
 4. Lisa kakaopulber ja sega segu korralikult läbi.
 5. Soovi korral lisa steviat, et kook magusam tuleks.
 6. Enne ahju panemist lisa punased sõstrad ja sega kergelt segu läbi.
 7. Küpseta ahjus umbes 180 kraadi juures kuni kook on küps (endal puuahjuga läks 40 minutit).

Meie toidukriitikutest lapsed kiitsid kooki taevani ja käskisid retsepti kindlasti alles hoida ja seda kooki uuesti teha!

Suvikõrvitsakook

Kaua oled blogija olnud ja kuidas blogimiseni jõudsid? – Olen bloginud www.marisjamaailm.ee blogi alates 2013a juunist. Olen küll ka varem blogi pidanud ja samal teemal, nagu praegu, aga millegi pärast arvasin ühel blogimispausil, et targem oleks blogi kinni panna ja see ära kustutada (millest mul on nii kahju praegu, sest sel ajal sai 9 kuuga 40kg kaotatud ja oleks praegu nii hea lugeda ja motivatsiooni ammutada). Kui ligi viis aastat hiljem uuesti blogimistuhin peale tuli, tegin uue blogi, milles ka praegu mu postitused ilmuvad. 

Maris blogijaBlogi pidamise või lehe avamise peamine põhjus oli lisa motivatsiooni ammutada. Enda katsetuste ja pingutuste kirjapanek oli miski, mis mõjus motiveerivalt. Aja jooksul, lugejate arvu kasvamisel, tuli juurde ka faktor olla heaks eeskujuks ja järjepidevate lugejate tekkimisel vajadus anda enda arengutest teada. Mingi hetk kasvas blogimine nii igapäeva elu osaks, et ilma ei oskakski olla. 

Mis teemalist blogi pead? – Ma ise armastan oma blogi nimetada terviseblogiks. Kirjutan eelkõige enda toitumisharjumuste muutmisest ja trennidest. Peamiselt küll jooksust, aga vahel satud teisi trenniliike ka sisse. Nii toitumise kui trenni mõjul üritan ka kaalu kaotada, aga nende aastate jooksul olen aru saanud, et kaalunumber ei ole kõige tähtsam ja samas kaalus püsides võib kehakuju meeletult muutuda. Lisaks enda toimetamistele kajastan ka pere liikumisarmastuse kasvamist ja toitumise muudatusi. 

Kas sa oled suur kokkaja ja köögis uute maitsete katsetaja? – Ma olen väga koba kokk. Mingeid ülikeerulisi ja peeneid toite mina teha ei oska. Seega jagan ka oma blogis ainult neid retsepte, mis on väga head ja nii lihtsa valmistamiskäiguga, et seda lihtsalt pole võimalik kuidagi metsa keerata 🙂 Aga meil on majapidamises üks meespool, kes armastab maitsetega mängida ja tema katsetusi proovin ma alati hea meelega!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here