Kas teile tuleb ka selline olukord tuttav ette, et grillimisaparaadile on hääl sisse löödud, lihad ja juurikad valmis küpsetatud ja kaussidesse kuhjatud, suur osa isegi ära söödud jaaa enam ei jõua? Kõht täis. Toit on laual, aga kõht täis. Lihtsalt kausis või toidukarbis seda hoides võib toit maha jahtuda ja ära kuivada, heaks alternatiiviks on kauplusel Koduekstra pakkuda meile selline stiilne termospott.
Kuidas see termospott üldse töötab? On seal sees patareid, mõni soojageneraator või hoopis võlujõud? Kuigi mõned allikad väidavad, et esimesed termosed töötasid tõepoolest just maagia abil, siis tänapäevastes üllitistes on põhilüliks siiski kuum tassike puhast teadust. Nimelt, pannes tavalisse potti-anumasse sooja toidu, kandub selle soojus edasi potile. Pott suunab omakorda sooja edasi ümbritsevale õhule, mis selle siis piltlikult öeldes laiali kannab.
Termospottidel (nagu ka joogitermostel) on kaks seina, õhk nende vahelt imetakse välja ja alles jääb vaid vaakum. Vaakumis pole õhku, mis seesmise seina soojuse välimisele edasi kannaks ja tänu sellele püsibki toit seal sees pikalt kuumana. Teadus, põmaki!
See stiilne Koduekstra termospott ja tema vahvates värvides seltsilised on tehtud väga tänapäevase tehnoloogia abil, mis hoiab toidu soojana vähemalt 12 tundi. Lisaks soojapidavusele on neil ka suur niiskuskindlus – potti pandud toit püsib pikalt värske ja maitsev.
Meie nautisime oma grill-liha (isuäratav, eksole) päris pikka aega. Termospott hoidis toidu terve õhtu päris kuumana ning isegi hommikul oli viimastel lihatükkidel veel soe sees. Ka maitse püsis õhtu jooksul mõnusalt värskena. Lisaks grilltoitudele võib seal sees hoida ka kõike muud – supid, kastmed, kissell, või lausa suur hunnik jäätist mida tahad laual külmana hoida. Kasutust sellele leiab.
Kindlasti on ka teil olukordi kus selline termospott võib marjaks ära kuluda. Soovitan julgelt Koduekstrast läbi jalutada, leiate kindlasti endale sobiva, et ka teie toit püsiks pikalt maitsev ning soe.