Toorpuder

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 15 min

Koostisained

 • 100 g täistera kaerahelbed
 • 100 g joogijogurtit
 • Mustikaid
 • Maasikaid
 • Banaani
 • Chia seemneid
 • Mandlilaastud
 • 1 tl mett

Valmistamisõpetus

 1. Vala kaussi umbes 100 g kaerakelbeid ning lisa 100 g joogijogurtit.
 2. Lase pudrul umbes 5-10 minutit seista ja paisuda.
 3. Kui tundub, et sooviks magusust juurda, siis tervislikum lahendus on lisada umbes 1 tl mett, mis siis pudru sisse segada.
 4. Kaunistuseks lisa tükkideks lõigatud banaani, maasikaid ja mustikaid.
 5. Kõige peale raputa chia seemneid ja mandlilaaste.

Toorpuder

Toorpuder marjade ja chia seemnetega

Hetkel on käimas RIMI Retsepti meistriklassi konkurss, kus koolid saavad saata oma lemmikretsepte. Meie arust on selline ettevõtmine väga tänuväärne tegevus, sest see õpetab juba maast madalast lastele tasakaalukalt ning tervislikumalt toituma. Lisaks õpivad lapsed endale ise süüa tegema. Igas kuus jagataks uus ülesanne, mida on vaja hakata valmistama. Veebruari ülesandeks oli hommikusöök. Mõtlesime ka retseptisahtli meeskonnaga välja ühe retsepti, mida on kõigil lastel lihtne kodus järele proovida. Selleks on maitsev toorpuder.

Toorpuder

Kõigepealt on sul vaja kaussi või tassi kuhu oma puder teha. Meie kasutasime rohelist kaussi, sest roheline kauss tundus tervislikum kui valge.

Võtsime maitsestatud jogurtijoogi, sest siis on toorpuder rõõmsama väljanägemisega ehk veel rohkem värvilisem ning lisaks annab jogurt mõnusamat maitset.  Jogurti valasime kaussi ning lisasime täistera kaerahelbeid. Lasime helveste jogurtijoogi sees 5-10 minutit paisuda. Kaerahelveste asemel võib kasutada ka näiteks mitmeviljahelbeid. Suhkrut me ei lisanud, sest joogijogurt annab juba piisavalt magusust.

Lisasime veel ka chia seemned, ühe teelusikatäie, sest nõnda valmib meil eriti toitaineterikas toorpuder. Chia seemnetel võib ka lasta natuke aega paisuda jogurtis. Need on tillukesed seemned, mis sisaldavad palju kiudaineid, valku ja südamesõbralikke oomega-3-rasvhappeid. Kõik on päeva alustamiseks vajalikud ja kasulikud ained.

Toorpuder

Kõige parem on toorpuder, kui sinna lisada veel puuvilju või marju.  Meie lisasime banaani, mustikaid ja maasikaid. Kõige peale puistasime veel mandlilaaste. Toorpuder on tegelikult selline roog, millele võib igaüks peale lisada mida iganes ta soovib, näiteks moosi, pähkleid, rosinaid või hoopis midagi muud.

Nii valmis meil toitaineterikas ning rõõmus toorpuder, mis on maitsev, lihtne valmistada ning lisaks ka toitaineterikas. Loodame, et mõnel lapsel tekkis juba huvi seda retsepti kodus ise järele teha. 🙂

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here