Valge vein

Kes ütles, et väikeriigid ei saa veinide tootmisega hakkama? Saavad küll ja teevad seda vägagi edukalt. Teie ees on valge vein Luksemburgist – riigist, mille rahvaarv on poole väiksem kui Eestil. Tegu on ühtlasi ka ainukese suurhertsogiriigiga maailmas. Veini nimeks on Domaine Vinsmoselle Rivaner Grevenmacher – nimi juba kõlab vägagi huvitavalt. Vaatame siis koos, mis veiniga täpsemalt tegu on.

Valge vein

Nagu ennist öeldud, siis antud valge vein on pärit Luksemburgist ning tootjaks on Domaine Vinsmoselle. Tegu on juhtiva Luksemburgi veinikooperatiiviga , mis asutati 1966. aastal väikeste veinitootjate poolt, kes omavad aedu Greiveldange, Grevenmacher, Remerschen, Stadbredimus ja Wellenstein ́i külade ümbrustes.

Valge vein

Vinsmoselle Rivaner Grevenmacher on valmistatud 100% Rivaner viinamarjadest. See on enimkasvatatud hele marjasort Luksemburgis, mis on tootlik, ilmastikukindel ning on saadud Rieslingi ja Gutedel (Müller Thurgau) marjade ristamisel.

See on keskmise täidlusega valge vein, mis värvilt kahvatukollane ning kergelt roheka alatooniga. Aroom on lopsakalt puuviljane ja aromaatselt lilleline. Tunda on rohusust, valgeid lilli, küpseid tsitruselisi, kollaseid ploome, valgeid sõstraid ja virsikuid – selline kaunis augustikuu suvi tuleb meelde. Aroomilõppu värskendab tsitruseline happesus, mis muudab kogu buketi mõnusalt terviklikuks.

Valge vein

Maitse on samuti pehmelt puuviljane ja värskendav. Tunda on küpseid troopilisi puuvilju, aprikoose ja kollaseid ploome. Järelmaitse on puuviljane, kuid tunda on ka pehmelt tasakaalukat happesust. Vein kääritatakse roostevabades terasvaatides ja ei laagerdu tammevaadis.

Valge vein

See on ideaalne valge vein, mida on hea piknikule kaasa võtta või nautida kasvõi igapäevaselt hea toidu kõrvale. Lisaks sobib ka väga hästi kinkimiseks. Kui toitudest juba juttu tuli, siis soovitame antud veini kala- ja linnulihast eelroogade ja salatite kõrvale. Samuti sobib ideaalselt kokku vürtsikate aasia toitude, sushi ja pehmete juustudega. Veini tuleks juua jahutatult, bordeaux tüüpi veiniklaasist.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here