Veinid

Iga hea toit vajab ka head veini. Kokakoolis proovisime kahte väga head veini, kuid meil tekkis küsimus, et kuidas poodide laias valikus head veinid ära tunda? Osad arvasid, et kaval on osta vein, millel on põhja all sügav lohk. Ka meil oli paar nippi, kuidas head veinid poes ära tunda. Esiteks otsi Nautimuse märki ja teiseks osta jalgratta pildiga veini :). Meil Kokakoolis olidki kahed veinid, millel oli jalgratta pilt pealt. Järgnevalt räägimegi teile, miks need veinid meile meeldisid.

Mõlemad veinid tulevad meile Tšiilist Vina Cono Sur veinikojast, mis on asutatud 1993. aastal Colchagua Valleys. Viinamarjaaedu on neil üle 1800 hektari. Mõlema veini viinamarjad on korjatud käsitsi erinevatelt punast savi ja mineraale sisaldava pinnasega piirkondadest. Veinid on kääritatud roostevabast terasest vaatides ning ei ole malolaktiliselt fermenteeritud ehk pole piimhappega kääritatud – nii säilib veinide ergas ja terav happesus.

CONO SUR Bicicleta Riesling

Veinid

Tegu on veiniga, mis on tehtud 100% Riesling viinamarjadest. Vein on puuviljane ja värske. Värvuselt on roheka alatooniga kahvatu kollane. Aroomis on tunda jasmiini, kuivatatud puuvilju, laimikoort, ingverit ja magusaid tsitruseid. Maitses on tunda kerget vürtsikust ja mahlakaid puuvilju. Lisaks on tunda greipi, mandariine ja kuivatatud heledaid luuvilju nagu virsik.

Vein sobib ideaalselt mereandide ja aasiapäraste toitude juurde nagu näiteks sushi, vürtsikad linnulihast toidud ja sashimi. Väga hästi sobib ka pehmete juustudega. Juua tuleks jahutatult ja bordeaux’ tüüpi veiniklaasist.

CONO SUR Bicicleta Gewürztraminer

Veinid

Meie teine vein on valmistatud 100% Gewürztraminer viinamarjadest. Samuti on tegu puuviljase veiniga, kuid võrreldes Rieslinguga, on Gewürztraminer natuke küpsema iseloomuga. Värvus on samuti kahvatu kollane, kuid aroomis on tunda rohkem valgeid lilli ja roosiõli. Maitse on puuviljane ja tunda on küpseid puuvilju nagu mango ja teisi troopilisi üleküpsenud vilju. Järelmaitse on mahlakas ja elava tsitruselise happelõpuga.

Vein sobib ideaalselt piknikule, kinkimiseks või niisama nautimiseks. Soovitame juua koos juustuvalikuga, kus on esindatud pehmed juustud ja sinihallitusjuust. Põhiroogadest sobib väga hästi mereandidest ja kalast valmistatud roogade kõrvale. Juua jahutatult ja bordeaux’ tüüpi veiniklaasist.

Kui sulle meeldivad valged veinid, siis loe ka mõnusast kevadisest veinist Baron Rosen Riesling.

Veinid

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here