Vein

Reisimine möödub praegu pigem klaasikese eksootilise veini või väljamaisete roogade tähe all. Pole nagu päris see, aga hea ja nostalgilise tunde elu senistest ringkäikudest saab kätte küll! Tõttöelda pole mõnusalt kevadiste ilmade saabudes ka reisiigatsus enam nii suur – teinekord on klaasike veini koduterrassil kevadises päikeselaigus peesitades ja enda aeda silmitsedes kordi erilisemgi.

Kes on suur veinisõber, see teab, et Itaalia on maailma veinide troonil küll kuningas. Seekordne kõrgeausus Zensa Pinot Grigio Organic Nautimuse sortimendist on pärit justnimelt saapakujulise Itaalia kontsaosast Pugliast ehk Apuuliast.

Vein

See Itaalia sugemetega mõnus ja kerglane vein loob kevadise ning ühtlasi troopilise meeleolu juba ainuüksi oma roheka alatooni ja õlgkollase värvusega.

Vein on värske ja troopiliselt puuviljase maitsega, kus tulevad esile Pinot Grigio veinidele kohaselt värsked pirnid, õunad, heledad luuviljad, akaatsiaõied ning tsitruseline happesus. Kui hästi lühidalt maitset edasi anda, siis selle märksõnad on kindlasti kergus ja puuviljasus. Järelmaitses kui ka aroomis on tunda tsitruselisust värskust, lopsakaid puuvilju ja isegi kerget lillelisust.

Vein

Lisamaks sellele maitsereisile kultuuriloolist väärtust, tuleb tutvuda veini valmimisprotsessiga. Nimelt on Zensa vein 100% valmistatud Itaalia Pinot Grigio
 heledatest viinamarjadest, mis on sealse piirkonna üks populaarsemaid viinamarjasorte ning mida kasutatakse just peamiselt kergete ja mahlakate igapäevaveinide tootmisel. Pinot Grigio marjasorti tunti juba keskajal. On alust uskuda, et marjasort põlvneb punasest Pinot Noir´ sordist, kuigi Pinot Grigio marja värv võib oma toonides tugevalt varieeruda – isegi väga tumeda, halli (itaalia keeles „grigio“) ja päris heleda vahel.

Pinot Grigio marjast valmistatud veinid on sõltuvalt tootmispiirkonnast ja -viisist oma omadustelt väga erinevad: Alsace’ist saab täidlaseid veine, samas kui Californias kasvanud marjad on enamasti aga külluslikud ja kerged. Sordile ongi omased just õuna, roosi, nelgi, kaneeli ja mee aroom. Konkreetselt Zensa Pinot Grigio Organic veini viinamarjad on kasvatatud orgaanilise põllumajanduse põhimõtteid järgides Apuulia erinevatel kasvatusaladel Brindisi linnakese ümbruses. Vein on kääritatud roostevabast terasvaatides, kus see areneb 3 kuud pärmisademel (sur lie), mitte ei laagerdu tammevaadis.

Vein

Kuna tegemist on kerge veiniga, sobib see suurepäraselt pigem lihtsamate eelroogade, salatite ja suupistete kõrvale. Samas täiustab see Vahemere-äärne vein ka päris hästi mereande ja koorikloomi. Mina serveerisin kõrvale mõnusa Itaaliapärase näksivaagna juustupulkade, oliivide, Serrano singi, viinamarjade ja toorjuustuga täidetud rohelise pipraga. Tõeline Itaalia elamus!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here