Zensa Primitivo Organic

Vein Zensa Primitivo Organic on keskmise täidlusega ja marjase karakteriga kuiv punavein. See pärineb Itaalia kannakujulises osas asuvast Puglia piirkonnast, mis on kuulus päikselise kliima ja viljaka mulla poolest. sealne veinivalmistamise traditsioon ulatub aastatuhandete taha. Soojad ilmastikutingimused ja viljakas pinnas loovad ideaalse keskkonna mitmekülgsete viinamarjasortide kasvatamiseks. Nii ongi Puglia koduks mitmele tuntud täidlasele ja intensiivsele veinile, nende seas Primitivo. Nimetus Primitivo pärineb itaaliakeelsest sõnast „primo“ ning tähendab otsetõlkes „esimest“, mis viitab selle viinamarjasordi varasele küpsemisele.

Zensa Primitivo Organic

Zensa Primitivo Organic valmistajaks on Orion Wines SCARLS, mis loodi 2012. aastal Põhja-Itaalia Trento piirkonnas. Veinide valmistamisel kasutab tootja erinevates Itaalia veinipiirkondades kasvatatud viinamarju. Zensa Primitivo Organic on valmistatud Puglia piirkonna Salento kasvualalt korjatud viinamarjadest, mis on kasvatatud orgaanilise põllumajanduse põhimõtteid järgides.

Zensa Primitivo Organic

Zensa Primitivo Organic on värvilt sügav, intensiivne rubiinpunane. Selle aroomis on tunda metsikuid musti marju, kuivatatud luuviljalisi, marju ning magusat vürtsi. Maitses on tunda üleküpsenud tumedaid marju, põldmarjamoosi, mustikakeedist, kuivanud musti kirsse, veidi piprast vürtsikust. Järelmaitse on marjaselt lopsakas, tunda on viigimarju, veidi kakaod ja magusaid vürtse. Omapärane maitse tuleb valmistamisviisist – 30% veinist areneb kasutatud ameerika ja prantsuse tammevaatides tervelt ühe aasta enne, kui see tavatingimustes arenenud ülejäänud 70% veiniga segatakse.

Zensa Primitivo Organic

Serveerida soovitame kergelt jahutatuna (15–17 ºC) sihvaka kujuga bordeaux tüüpi veiniklaasist. Arengupotentsiaal veinikeldris kuni kolm aastat arvestades veini aastakäiku.

Zensa Primitivo Organic

See tugev, vürtsikas ja pidulik vein sobib hästi pidulauaroogade kõrvale. Eriti kenasti täiustab see grillitud liharoogasid, tomatikastmeid, sealihast pajaroogasid, BBQ kastmeid ning ideaalne on seda serveerida kõvemate parmesani tüüpi juustudest lookas snäkivaagnate kõrvale.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here