Aastavahetus Retseptisahtel

Aastavahetus on alati veidi glamuursem ja sädelevam kui jõulud või muud pühad, mida meil peetakse. Ometigi ei läinud me üle võlli ja katsime lihtsa ning elegantse laua.

retseptisahtel_kaunistusTundub nagu kasutaks me iga kord laua katmise juures sõnu “lihtne” ja “elegantne”. Lihtne on mingis mõttes täiesti õigustatud, sest selle blogi mõte ongi pakkuda lihtsaid retsepte ja lihtsaid nippe. Meie eesmärk on näidata, et igaüks suudab teha uhke menüü ja katta kauni laua – vaja on teada lihtsalt mõningaid nippe ja saada meie postitustest inspiratsiooni. Seega, kui me ei saaks iga postituse juures sõna “lihtne” kasutada, oleksime põrunud, sest meie esialgne idee ja eesmärk oleks täitmata. Kust tuleb aga sõna “elegantne” pidevalt meie postitustesse? Sellele meil nii kerget seletust pole. Tundub, et meile endale lihtsalt meeldib selline puhas ja väljapeetud stiil, mis igast meie laua katmise postitusest ka välja kumab. Eks me oleme arvamusel, et lihtsuses peitub võlu, ja eks ta nii olegi. Või olete teisel arvamusel?

Retseptisahtel

Rääkides aga sellest konkreetsest lauast, siis kuna sel talvel on meil palju pimedust, kehva ilma ning ilmselgelt vähe lund, otsustasime kasutada valgeid lauanõusid, palju valgust ning ka veidi sädelust, et vähe rõõmsam ja toredam atmosfäär tekitada.

Seega said meie laua põhivalgustiteks valguspuu ning kuldsed laua– ja teeküünlad. Muide neid teeküünlaid oli Koduekstras veel ka teisi värve.

Lisaks kasutasime kahte erinevat jõulutuld: väikeste kuldsete pallikestega valgusketti (seda oli tegelikult ka hõbedast, aga kuidagi lihtsalt juhtus nii, et meie laua värviks jäi seekord kuldne) ning tavalisi elektriküünlaid. Igaüks saab ise valida, kas tahab sellist lihtsamat versiooni või veidi põnevamat selle kuldse valgusketi näol. Kusjuures paljud kardavad, et jõulutulesid saab ainult jõuludel kasutada, sest muul ajal muudab see üldmulje liiga jõululikuks. Me vaidleme sellele vastu. Tulesid saab kasutada väga edukalt ka näiteks suvel mõnel aiapeol. Peab oskama lihtsalt õigesti kaunistada, et liiga jõulu tunnet peale ei tuleks. Tegelikult ei ole tuled siiski ainult jõulu sünonüüm, vaid ikkagi valguse ja sooja toojad.

retseptisahtel_tulukesed

Valguspuu panime suurde vaasi ja et valguspuu püsti seisaks, tuleb vaasi sisse midagi panna. Meie lahendasime oma mure jällegi küünlarosetiga (need on lihsalt nii multifunktsionaalsed), kuid põhja võib panna ka liiva, käbisid, kristalle, kuule või muud ilusat. Lisaks sellele, et need asjad kõik  valguspuud toetavad, jätavad need ka väga ägeda mulje, sest vaas on ju klaasist ning kõik paistab läbi. Seetõttu tuleb aga kindlasti hoolikalt vaadata, et see, mis sa vaasi pistad, ka hea välja näeks.

Tulles tagasi korraks jõulutulede ja elektriküünalde juurde, siis nüüd müüakse ka selliseid toredaid valgusteid, millel juhtmeid taga ei tolkne – neil on väikesed läbipaistvad patareikarbikesed, mille saab väga lihtsalt ära peita ülejäänud valgusti sisse. Seega pole vaja karta, et kui paned tuled lauale, siis inetu juhe kogu üldmulje ära rikub.

retseptisahtel_lauakaunistusKuna kuldne jäi kogemata teemasse, kasutasime kaunistustena tegelikult küünlarosetti ja mummudega jõulukaunistust. Panime need valgete taldrikute peale, mis tekitas eriti kauni ja särava efekti. Kui tahate kasutada salvrätikuid, siis need võib näiteks rulli keerata ja läbi küünlaroseti pista ning taldriku peale asetada. See näeb ka väga kihvt välja.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here