Šokolaadivaht

Valmistamisaeg: 15 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 15 min

Koostisained – 4le

 • 1 pakk šokolaadiküpsiseid
 • 2 muna
 • 2 spl suhkrut
 • 200 ml vahukoort
 • 1 tahvel tumedat šokolaadi
 • 3-4 spl piima
 • Ussikujulised kummikommid

Valmistamisõpetus

 1. Vahusta eraldi munavalge ja munakollane, lisades mõlemasse 1 spl suhkrut.
 2. Vahusta 200 ml vahukoort (kui soovid magusamat vahtu, siis lisa ka siia 1 spl suhkrut).
 3. Sulata 1 tahvel tumedat šokolaadi 3-4 spl piimaga veevannil.
 4. Jahutatult sega tume šokolaad vahukoore ja munakollasega.
 5. Viimasena segada munavalge ettevaatlikult ülejäänud seguga.
 6. Purusta küpsised ja täida klaasid kihiliselt nii, et oleks järjest küpsise kiht ja vahu kiht.
 7. Lisa kihtide vahele ja magustoidu peale ka ussikujulisi kummikomme.

Šokolaadivaht

Šokolaadivaht ussidega

Meile meeldivad temaatilised toidud. Kuna järgnevate päevade teema on õudne ja kummituslik halloween, siis mõtlesime ka meie, et laseme oma kujutlusvõimel lennata. Meil valmis šokolaadivaht. Mõnus kreemine, kohev, mitmekihiline ja kummiussidega. Kuidas saime šokolaadivahu selliseks, et see haakus suurepäraselt halloweeniga? Sellest kohe lähemalt räägimegi.

Šokolaadivaht

Kui mõelda halloweeni, erinevate koletiste ning kummituste peale, siis esimesena tuleb ikka meelde surnuaed. Pime, õudne ning surnuid triiki täis. Halloweeni ajal on kombeks ikka kummitustel ning surnutel üles tõusta ning hakata ringi käima. Kui nad ringi tuigerdavad, siis ikka mööda musta mulda. Muld ja kõdu on kaks asja, kust ammutasime inspiratsiooni. Šokolaadivaht on ideaalne magustoit, mis meenutab erinevaid mullahorisonte. Aga ikkagi, kuidas siis seda magustoitu serveerida?

Šokolaadivaht

Seadsime sammud jällegi Koduekstrasse, sest neil olid müügil väga stiilsed ja ilusad Jamie Oliver’i madalad klaasid. Meile oli tähtis, et klaasid oleksid kindlasti läbipaistvad ning mitte värvilised, et kihid paremini esile tuleksid. Kui šokolaadivaht valmis sai, siis vaatasime, et meenutab küll mulda. Panimegi klaasidesse vahtu ja küpsisepuru kordamööda, nii tekkis magustoitu erinevaid tekstuure ning ka välimuselt nägi palju efektsem välja. Kihtide vahele lisasime veel kummikomme, mis olid usside kujuga. Nii tekkis mulje nagu roniksid ussid maapinnast välja. Kirsiks koogil olid muidugi teised kummikommid, mis olid vampiirihammaste kujuga. Asetasime need klaasi äärde ning õudselt maitsev šokolaadivaht oligi valmis.

Loe ka meie Haua koogi postitust!

Šokolaadivaht

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here