Aasia toit

Toidutrendid kogu maailmas liiguvad hoogsalt Aasia maitsete ja vegan toiduvaliku suunas. Elutempost tingituna, eelistatakse kiirelt valmivaid, ent maitsvaid ja tervislikke roogi, mida pakub Aasia toit. Just selliseid maitseelamusi pakub Thaic Choice ja Pelgulinnas asuv toidukoht Noodle Box.

Aasia toit

Üha enam võib eestlastegi toidulaual kohata Aasia toitu- Tai, Hiina, Vietnami ja Jaapani maitseid, seda nii söögikohtades kui koduköökides. Ka Retseptisahtli maitseteotsingud, kauplustes saadaolevate Aasia toiduainetega, on juba aastatepikkused ning tekkis soov leida taas uusi maitseideid, mida tuttavlike koostisainetega igapäevasele toidulauale tuua. Oma kokkamiseteadmisi oli meile lahkelt nõus jagama Noodle Box restorani peakokk ja omanik Kaido Kivitoa.

Vegan- ja traditsioonilise Hiina menüüga hipsterlik Noodle Box

Noodle Box on ilma suurema väljaütlemiseta siiski vaid puhtalt vegan toitu pakkuv restoran. Lähtuvalt sellest valisimegi poest saadaolevaid aasiapäraseid tooted sellise fookusega, et nad oleksid  100% vegan. Just seda pakuvad Thai Choice, Vietnamese Choice ja Japanese Choice rikkalike valikute hulgast nuudlid ja enamus kastmeid.

Aasia toit

Kaido saabus hiljuti Hiinast, kus ta käis eesmärgiga kuulsat ja väärtuslikku endaga ühes tuua, ehedaid maitseid nautida ning lennata koos uue Noodle Boxi kokaga tema värskessse kodukööki Eestis. Kuna kokk Mr. Chen Shuo inglise keelt ei räägi oli Kaidol endal vaja Hiina, Yunnan piirkonda, kohale sõita, et Noodle Boxi tööpakkumine visuaalis ja kehakeeles talle soovitatud andekale kokale presenteerida.

Patsutuste ja naeratuste saatel, nagu Kaido ise tutvumise protsessi kirjeldas, sai koostöö kokkulepitud ning täna toimetab Noodle Box köögis, igapäevaselt, hiinlasest kokk. Kui varasemalt oli menüüs erinevate Aasia riikide rooge, siis täna valitseb köögis reegel, et valmistatakse ainult traditsioonilisi Hiina köögi toite.

Hiina toidukultuur, on Kaido sõnul, oma maaläheduselt ja säilitustraditsioonidelt sarnane Eestiga. Kasutatakse metsaande, köögivilju, mis konserveeritakse ja säilitatakse fermenteerimise teel või kuivatatakse. Selliste säilitusmeetodite tähtsus on eriti suur piirkondades, kus keskkonnatingimused ei võimalda rikkalikku taimekasvatust. Hiina köögis aga ei tarvitata kuumutamata või küpsetamata koostisosi ja erinevalt eestlastest on Hiina köögi keskseim töövahend vokpann, mitte ahi, mis nõuab pikemat küpsetusaega.

Retseptisahtlit kostitati 4 roaga, mis pärit erinevatest piirkondadest Aasias

Aasia toit

Retseptisahtli külaskäigu ajal oli Noodel Box köögis toimetamas Kaido ise, sest tema oli meie kaasatoodud toodetega juba varsemalt nii tuttav, et sai kogemusi jagada ka  Mr.Shvo´le. Siiski suutsime ka Kaidot ennast üllatada, sest meiega oli kaasas ka Thai Choice ja mitmete teiste aasia köögi brändide turundusjuht Eestis Anu Tamm. Vesteldes selgus, et Kaido pole leidnud riiulitelt üles Thai Choice veganitele igati sobivat austrikastet, mis vokkimisel super abistaja. Et tootevalik täieneb, leidus nii mõnigi uus avastus.

Aasia toidud millega Retseptisahtlit ja meie sõpru kostitati olid järgmised: Riisinuudlid hoisini ja brokoliga, Ma Sa salat, Purustatud kurgisalat, Mango Sticky Rice.

Poeriiulitelt kaasatud Aasia toidu vegan maitsetest

Thai Choice, Vietnamese Choice ja Japanese Choice sarjade tooted on valmistanud Bankogis asuv perefirma Monty&Totco. Valikus on meie inimesele kõige olulisemad ning koduse söögilauaga haakuvad Aasia toidu võtmetooted. Need kastmed, nuudlid ja muu maitsevad ka asiaatidele endile, sest tootjad järgivad traditsioonilisi maitseid ja kvaliteeti, Kõik tooted peale Kagu-Aasias populaarse kalakaste sobivad ka veganitele.

Praegu ekspordib firma oma tooteid enam kui 20 riiki ja tähtsaimaks kaubamärgiks on tootesari Thai-Choice. Thai-Choice toodete kontseptsiooniks on pakkuda kõike vajalikku täiuslikuks tai stiilis söömaajaks. Kõikide sarjade tooted on mõeldud just tänapäeva kiire elutempoga harjunud inimestele ning rõhuasetus on mugavusele, kvaliteedile ja kiirusele.

Jagame edaspidiselt Noodel Boxis meile pakutud roogade retsepte.

NB! Peagi kolib Noodle Box Telliskivi loomelinnakusse ja uude menüüsse hakkab kuuluma ka kuulus hot pot. Noodle Box tegemistega saab kursis olla nende Facebookis.

 

 

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here