itaaliapärane laud

Head Itaalia menüüd peab pakkuma ikka vastavalt – päikeseliselt, soojalt, värvikirevalt ja nutikalt. 

Andsime endast kõik, et siia talvisesse Tallinnasse killuke Itaaliat tuua. Oma tulemuse ja käepäraste vahenditega jäime üsna rahule :).

itaaliapärane laudKõige olulisem on laudlina ja sööginõude valimine! Meil oli eesmärgiks luua selline veidi maalähedane ja lihtne Itaalia.

Otsisime kaua, aga asja sai – Koduekstrast saime ägedad värvilised taldrikud, mis ausalt öeldes poes mõjusid väga koomiliselt ja tundusid klassikalisse ning elegantsesse Eesti nõude kultuuri (kui selline väljend olemas oleks) mitte sobivat. Pärast Itaalia lauda kokku pannes oli meil aga hea meel, et just sellised vahvad taldrikud leidsime, sest need mõjusid tõesti ägedalt. Tavaline valge taldrik oleks olnud äärmiselt igav.

Kõrvale valisime taaskord oma lemmiku – Jamie Oliveri. Tema kollektsiooni veeklaasid ja –kann olid need, mis andsid meie jaoks viimase lihvi. Need on küll hästi skandinaavialikud, kuid tol hetkel need lihtsalt mõjusid kogu komplektis nii lõunamaapäraselt.

itaaliapärane laudNeed punased väikesed kandikud valgete täppidega meenutasid pigem kaheksakümnendaid, kuid otsustasime neist teha lauakaunistused. Leidsime Selverist värvilise pasta ning poetasime need kandikule, vahele pistsime mõned punased küünlad, et meie hämaral ja jahedal talveõhtul ikka veidi valgust ning soojust ka oleks. Kindlasti tuleb küünalde põletamisel makaronide vahel olla ettevaatlik, eriti, kui kandik on plastmassist.

Aksessuaarideks otsisime kapist välja veel läbipaistvad klaaspurgid ning panime neisse põneva kujudega pastasorte.  Tulemus jäi üsna vahva. Esialgu ei tuleks selle pealegi, et toiduainetest niimoodi ägedaid lauakaunistusi saaks.

itaaliapärane laudÜhest õigest Itaalia peost ei tohiks puududa meie arvates ka värsked ürdid ja leivapulgad. Otseloomulikult sai ka need laua peale pandud!

Meie kujutame nende taldrikute peal sooja pitsat või maitsvat pastat ette küll.

Kuidas Sulle selline laud meeldiks?

Kui tahad samasugust lauda teha, siis laudlina, kandik, küünlad, taldrikud, klaasid ja veekann on olemas näiteks Koduekstra Ülemiste kaupluses.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here