Roosiõied tort Retseptisahtel

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 60 min

Kokku kuluv aeg: 1 h 5 min

Koostisained

 • Roosiõied
 • Vesi
 • Tuhksuhkur

Valmistamisõpetus

 1. Vali välja sobivad roosid, mis on vajunud longu.
 2. Loputa õied kraani all.
 3. Kuivata roosiõied köögipaberiga.
 4. Aseta roosiõied ahjuplaadile ja pihusta neile vett.
 5. Raputa roosiõied tuhksuhkruga.
 6. Pane roosiõied 45-60 minutiks ahju 100 kraadi juures.
 7. Kui roosiõied on 45-60 minutit olnud ahjus lülita ahi välja ja tee ahju uks praokile.
 8. Hoia roosiõisi seni veel ahjus kuni ahi maha jahtub.

Roosiõied tort Retseptisahtel

Magusad roosiõied

Meie peakokk Margit on igasuguste kaunistusnippide väljamõtlemises eriti osav. Käisime tal mõni päev tagasi külas ja laua peal seisis kauss kuivatatud õitega. Kiitsime Margitit huvitava dekoratiivelemendi eest, kuid saime vastuseks, et tegu on hoopis täiesti söödavate ja maitsvate kaunistustega, millega oma tort või kook ilusamaks ja huvitavamaks muuta.

Kui Margit meile roosiõite saamislugu veidi pikemalt kirjeldas, otsustasime ka teile seda nippi soovitada. Tegu on tõepoolest kenade ja täiesti maitsvate kaunistustega ning neid töödelda enne kasutamist pole sugugi raske.

Pärast teile kingitud, ise ostetud või kasvatatud rooside “parim enne” tähtaja möödumist soovitame õied varte küljest kokku koguda, vee all üle loputada ning majapidamispaberitele veidikeseks kuivama asetada.

Et õied vaid kaunistusteks ei jääks ja need ka ära kõlbaks süüa, tuleks nad tuhksuhkruga üle raputada. Seejärel soovitame õied tunnikeseks praeahju asetada ning 100-kraadise kuuma käes kuivada.

Algselt küll skeptiliselt, kuid proovisime meiegi ja tuleb tõesti kiita – kes soovib klassikalistele martsipanist nikerdatud roosiõitele midagi vahelduseks, siis soovitame suhkruga üle puistatud ja ahjus kuivatatud roosiõisi. Kasutada võib neid nii tortide, kookide, muffinite, sõõrikute jt magusate küpsetiste kaunistamisel.

Vaata veel nippe siit!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here