Köögikaal Retseptisahtel

Nagu olen juba varasemalt maininud, et meie Teele toitub personaalse toitumiskava järgi (vähemalt püüab), siis nüüd teen seda ka mina. Vähemalt katsetame ja vaatame, kaua vastu peame. Õnneks paljud Retseptisahtli retseptid on nüüd tehtud koostöös Fit Lapiga ning saame neid tervislikke retsepte jagada ka teiega. Üks oluline asi aga toitumiskavade ja ka üldse õigesti toitumise juures on see, et toidu kogused oleksid parajad iga inimese jaoks. Liiga suuri portsjoneid on imelihtne süüa, eriti kui toit nii maitsev on. Selleks, et saada teada õiged kogused, läheb vaja köögikaalu.

Kuna Teelel kodus ei olnud köögikaalu, saime selle meie koostööpartnerilt Cotedi-st, mis tegeleb tarbeelektroonika hulgimüügiga.

See on valge elektrooniline kaal, millel on sinakas kauss, kuhu sisse pannakse kaalutav toit. Seda kaussi saab ka välja võtta sealt, nii et seda on kerge puhastada. Kaaul on LCD ekraan ja sensornupud.

Sencor köögikaal on tõesti väga mitmekülgne ja funktsionaalne abivahend köögis. Peale toidu kaalumise, saab sellega veel vedelikke mõõta. Kauss mahutab kuni liiter vedelikku. Seega saad täpselt teada, kui palju piima võid kasutada pudru tegemisel näiteks.

Eriti mugav on see, et kui tahad korraga ühes kausis kaaluda erinevaid toiduaineid, näiteks salati jaoks, siis kaalul on nullimisfunktsioon ja järkjärguline kaaulmise funktsioon – nii saad üha juurde lisada koostisosi. Ning sellel on ka taarafunktsioon, ehk saad kaaluda, kui ma palju sinu tühi anum kaalub, enne kui sinna midagi sisse panema hakkad. Köögikaal võimaldab ka valida erinevate mõõtühikute vahel – kuidas keegi harjunud on või mida täpsemalt on vaja kaaluda.

Köögikaal Sencor töötab patareidega. Õnneks on komplektis kohe kaasas ka patareid. Kaalu ekraanilt on näha, kui patareid hakkavad tühjenema või kui kaal on ülekoormatud (kaalu makismaalne kaalumisvõime on 5 kg). Kui aga köögikaal ununeb sisse, siis kahe minuti pärast lülitab see end automaatselt välja ning sa ei pea muretsema, et patareid saavad tühjaks.

Kaalu kasutusjuhendis oli kirjas, et selle sisse on ehitatud 4 erinevat sensorit, et saavutada võimalikult täpne tulemus ning, et see kaalub 1g täpsusega. Katsetasime seda makaronidega, mille pakil oli juba kaal kirjas. Ja tulemus oli täpselt sama. Nii et võib usaldada Sencor köögikaalu küll!

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here