kraanivesi retseptisahtel

Eelmine nädal saatis Tallinna Vesi meile väga armsa pakikese ning esitas meile challange’i – tarbida terve päev ainult kraanivett. Kingituseks saime Equa veepudelid, ülivinge veekarahvini ning joogiklaasi (Muide need asjad loosime kõik välja! Mine vaata meie Facebooki). Seega võtsime väljakutse vastu ning alustasime uut 24 tundi, tarbides ainsa vedelikuna kraanivett. Süüa võis muidugi nii nagu varemgi.

retseptisahtel kraanivesi

 

 

 

 

 

 

 

 

Tallinna Vesi väljakutses osalesime kõik – Maiken, Teele, Rasmus ja Margit. Kõige raskem oli väljakutsest osa võtta arvatavasti Margitil, kes tarbib kohvi rohkem kui kõik meie kolm kokku. Teele ja mina ei tundnud ennast eriliselt keerulises olukorras olevat, sest joome tegelikult kraanivett igapäevaselt. Sellegipoolest olime suureks toeks teistele, kes pole harjunud jooma vett, mis tuleb kraanist.

Kraanivesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Equa veepudelid katsetasime Teelega kohe ära, sest need sobivad meie elustiiliga kõige paremini. Terve päev olid pudelid tööl laua peal ning käisime neid iga natukese aja tagant kraani ääres täitmas. Muidugi kasutasime pudeleid hiljem ka trennis, kus jõime otseloomulikult Tallinna vett.

Kraanivesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisaks Margitile pidi oma harjumuste küüsist välja tulema ka Rasmus, kes on harjunud ostma vett poest. Selle kombe sai ta endale külge Inglismaal, kus veel oli juures tugev kloori maitse ning seda ei olnud võimalik juua. Alguses oli ta veidi pelglik ega tahtnud kraanivett proovida, aga kui kinnitasime, et see on puhas ning maitseb samamoodi nagu iga tema pudelivesi, mida ta poest ostab, siis oli ta nõus proovima. Tema nägu muutus kohe palju rõõmsamaks, sest tõesti, vesi maitses samamoodi nagu iga teine pudelivesi poes, aga on kordades odavam ning mugavam tarbida. Muidugi meeldis talle seda vahvalt Equa pudelist luristada ka :).

kraanivesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Järgmine päev uuesti kokku saades ja arutades eelmise päev üle, olid kõigil emotsioonid laes. Kõik tundsid ennast palju paremini ning puhanumana. Kõik osapooled teadvustasid, et eilne väljakutse oli vajalik meeldetuletus, et elu aluseks on vesi. Lisaks lubasime üksteisele, et proovime suurendada oma igapäevast vee tarbimise kogust, kuni see muutub elementaarseks, et laua peal on veeklaas, mitte limonaad või mahl.

kraanivesi

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here