Külla tuleb Retseptisahtel

Kati Laev ei tohiks olla võõras nimi ühelegi eestlasele, kes on jälginud Eesti Laulu. Kati on Retseptisahtli “Külla tuleb…” seerias esimene kuulsus, kelle enda blogisse appi kokkama kutsusime. “Külla tuleb…” sarjas valmistame erinevate tuntud inimestega maitsvaid roogasid ning ajame juttu nende tegemistest.

Katiga käis asi kärmelt. Söögitegemises ta hätta ei jää ning imemaitsva kooreklopsi valmistamine käis tema käes ja meie abiga kui nõiaväel. Valmistasime kõigepealt Kati poolt külakostiks toodud Maks ja Mooritsa kooreklopsi ning magustoiduks õpetasime ise Katile suussulavate šokolaadikastmes banaanide valmistamist Vilma kakaopulbrist.

Toiduvalmistamisel eelistab Kati tervislikku ja eestimaist. Igapäevase magusa ampsu asemel haarab ta parema meelega tervisliku smuuti ja õhtusöögi valmistamisel on oluline, et toorained sisaldaksid võimalikult palju eestimaist. Sellegipoolest tunnistab Kati, et vanaema tehtud Napoleoni koogist ei ütleks ta ealeski ära.

Kartulite koorimise, sibula hakkimise ja porgandite lõikumise vahepeal jutustas Kati meile, kuidas ta Eesti Laulule üldse sattus – õigem oleks küll öelda, et kuidas Eesti Laul tema leidis. Samuti tuli meie jaoks suure üllatusena, et muusikakoolis õppides ei olnud Kati erialaks sugugi mitte laulmine, vaid midagi hoopis ebatraditsioonilisemat – nimelt akordion. Õe õhutusel hakkas Kati siiski pärast kooli lõpetamist muusikaga aktiivsemalt edasi tegelema ja kasutas oma lugude avaldamiseks ka YouTube-i.

Vaata videost, kuidas meil kooreklopsi ja šokolaadiglasuuris banaanide kokkamine õnnestus!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here