Läätsesupp

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 8 min

Kokku kuluv aeg: 20 min

 

Koostisained

 • Härmavilja Rikkalik köögiviljasegu läätsedega
 • 200 g tükeldatud kanafileed
 • pasta (fusilli)
 • 2 L vett või kanapuljongit
 • sool
 • pipar
 • persillade

Valmistamisõpetus

 1. Lase vesi potis keema.
 2. Pane keevasse vette sool ja kana.
 3. Eemalda veepinnalt katt.
 4. Lisa persillade ja Härmavilja köögiviljasegu läätsedega
 5. Sega sisse makaronid ja keeda 25 minutit.
 6. Lisa pipart.
 7. Serveeri hapukoore ja värske tilliga.

Läätsesupp

Läätsesupp

Nüüd on ilmad juba tõesti sügiseseks pööranud, õhk on jahe ja niiske, lehed langevad ja valgust on järjest vähem. Sellisel ajal pole miski parem kui üks soojendav ja maitsev kõhutäis suppi. Seetõttu valmis oktoobris Retseptisahtli köögis üks korralik selge läätsesupp makaronidega.

Läätsed ja läätsesupp on levinud toit Euroopas, Lähis-Idas ja Ladina-Ameerikas. Jälgi läätsede söömisest on leitud juba rohkem kui 10 000 aastat e.Kr. Seega on läätsede näol tegu ühe vanima söögiga inimkonna ajaloos ning ühe vanima põllukultuuriga. Läätsesupp on mainitud ka piiblis. Nimelt  annab Eesav Jaakobile ära oma esmasündinu õiguse kausitäie läätsesupi eest. Juudi traditsioonide kohaselt on läätsesupp leinatoit, sest läätse ümmargune kuju sümboliseerib eluringi.

Läätsesupp

Läätsesupi valmistamise veelgi lihtsamaks muutmiseks kasutasime Härmavilja rikkalikku köögiviljasegu läätsedega. Rikkaliku köögiviljasegu koostisse kuuluvad porgand, suvikõrvits, rohelised läätsed, brokoli, lillkapsas, rooma aeduba, punane paprika ja punane sibul. Köögiviljasegule lisavad põnevust rohelised läätsed ja rooma aeduba, mis muudavad toote unikaalseks. Läätsed on madala rasvasisalduse ning kõrge valgu- ja kiudainesisaldusega. Rikkalik köögiviljasegu läätsedega valiti Oma Maitse žürii poolt 2022. aasta parimaks puu- ja köögiviljatooteks.

Läätsesupp

Läätsesupp makaronidega tuli maitsev ja toitev. Kindlasti on tegu hea toiduga kaalulangetajatele, sest selle kalorisisaldus on väga madal. Samuti ei tekita läätsesupp peale söömist rasket enesetunnet ning on kerge seedida. Läätsesuppi makaronidega on lihtne valmistada, see on maitsev ning sobib ideaalselt näiteks leheriisumistalgulistele söögiks pakkumiseks.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here