Kuiv vein

Esimesed kevadekuulutajad on tavaliselt linnud, kes on soojalt maalt tagasi lennanud ning meid oma lauluga rõõmustavad. Esimesed kevadsoojade kuulutajad on kindlasti aedades grillijad ning iga õige aiapeo juurde kuulub kindlasti ka kvaliteetne valge kuiv vein. Järgnevalt tutvustamegi teile ühte head valget veini, mis sobib ideaalselt nautimiseks just kevad-suvistel aiapidudel.

Vein, mida teile soovitame on Le Grand Noir Chardonnay. See valge kuiv vein on sündinud koostööprojektina, mille üks autoritest on maailmakuulus Hugh Ryman ehk ”lendav veinimeister”. Vein koosneb 75% Chardonnay ja 25% Viogneri viinamarjadest, mis mõlemad on laialt levinud viinamarjasordid Languedoc’i piirkonnas. Tegu on valge veiniga, mis on keskmise täidluse, kuiv ja väga aromaatne. Aroomis on tunda laimi, mangot ja kollaseid marju. Maitse on keskmise täidlusega, puuviljane ja kreemjas.

Kuiv vein

Selline vein sobib ideaalselt just grillipidudele, kus valmistatakse kala või linnuliha. Veini kuivus ja mõnusalt puuviljane maitsebukett aitavad grillroogade maitsetel paremini esile tulla. Eriti hästi sobib seda veini serveerida koos vürtsikate aasiapäraste roogadega ning ka kergemate juustudega. Valge vein sobib just hästi suvel nautimiseks, sest seda juuakse tavaliselt jahutatult. Soe päike, mõnus seltskond ja jahutatud kuiv vein moodustavad ideaalse koosluse.

Kuiv vein

Chardonnay nimi on Ameerikas kasutusel juba lausa valge veini sünonüümina. Üks peamisi põhjusi seisneb kindlasti selles, et seda loetakse siiani väga suursuguseks ja peeneks viinamarjasordiks. Hästi valmistatud valge kuiv vein pakub joojale kvaliteetset, mitmekülgset ja nauditavad kogemust ning Le Grand Noir Chardonnay seda kindlasti teeb.

Loe ka meie eelmist veinisoovitust!

Kuiv vein

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here