Vahvlid vaarikate ja vaniljekastmega Retseptisahtel

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 5 min

Kokku kuluv aeg: 10 min

Koostisained

 • 2 muna
 • 200 ml jahu
 • 1 spl suhkrut
 • 1/4 tl soola
 • 50 ml oliivõli
 • 125 ml piima
 • 4 tl küpsetuspulbrit
 • 2 spl Matcha tee pulbrit
 • 100 ml vahukoort
 • 1/4 tl vanillipastat või pool lusikat vanillisuhkrut

Valmistamisõpetus

 1. Võta üks suurem kauss ja löö kaks muna sinna sisse.
 2. Sega munad kahvli või vispliga.
 3. Lisa munadele 200 ml jahu ja sega.
 4. Segule lisa 1 spl suhkrut, 1/4 tl soola, 50 ml oliivõli, 125 ml piima ja 4 tl küpsetuspulbrit ning sega kõik kokku.
 5. Selleks, et segu oleks rohekas lisa 2 spl Matcha tee pulbrit ning sega uuesti.
 6. Kuumuta vahvlimasin ja tõsta väiksem kulbitäis tainast vahvlimasinale nii, et asetad taina täpselt masina keskele ja paned kaane kinni. Tainas valgub ise vahvlimasinas ühtlaselt laiali. Kui asetada tainas kohe vahvlimasinale ühtlaselt laiali hakkab kaane kinnipanemisel ja taina küpsemisel tainast üle ääre tulema.
 7. Serveeri vahvleid soojalt või külmalt ning kõrvale sobib hästi vaniljekaste ja marjad.
 8. Vaniljekastme saad teha ise, kui vahustad 100 ml vahukoort ja lisad 1/4 tl vanillipastat või pool lusikat vanillisuhkrut.

 Vahvlid vaarikate ja vaniljekastmega Retseptisahtel

Matcha tee vahvlid

Teravam silm on ehk märganud, et käesoleval nädalal on meid tõsine vahvlivaimustus tabanud. Kõigepealt jagasime teiega šokolaadi-jäätise vahvlite retsepti, siis oli järg pitsatäidisega vahvlite käes ning täna soovitame imehäid ja erilisi matcha tee vahvleid.

Matcha on jahvatatud roheline Jaapani tee, mis on tuntud oma tervislikkuse poolest – nimelt kiirendab matcha ainevahetust ja põletab kaloreid. Lisaks eelmainitule kasutame meie täna matchat, et anda oma küpsetisele looduslike vahenditega ilus roheline värv ja loomulikult saavad vahvlid nii ka palju tervistavaid lisaomadusi.

Maitselt ja aroomilt on matcha heinane ja õrnalt mõrkjas. Seetõttu on seda suisa ideaalne segada klassikalisesse vahvlitaignasse, mille retsepti leiate nii tänase retsepti juures kui ka juba mainitud sel nädalal varem ilmunud vahvlipostituste juurest. Vahvlid tulevad huvitava varjundiga õrnalt rohekad – oleneb, kui palju teepulbrit te taignale lisate.

Et matcha maitse on traditsiooniliselt küllaltki mõrkjas, soovitame vahvleid serveerida magusate või marjaste lisadega. Meie valik langes täna vaniljekastmele, tuhksuhkrule, põldmarjadele ja vaarikatele.

Meie šokolaadivahvlite retsepti leiad siit ja soolaste vahvlite retsepti siit!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here