Serveerimine Retseptisahtel

Kõik on kuulnud väljendit, et me sööme silmadega. Isuäratavalt serveeritud toitu vaadates läheb kõht justkui iseenesest tühjaks. Tippkokad õpivad ja täiustavad oma serveerimisoskusi aastaid, et osata ka visuaalselt välja tuua toidu parimad küljed ja omadused. Toit ja serveerimisalus moodustavad terviku, mis kõneleb sööjaga veel enne esimest ampsu.

Serveerimine sõltub suuresti olukorrast. Kui ikka peened kuldlusikakesed või šampuse pokaalid välja tuuakse, siis on selge, et tegemist on tähtsa sündmusega. Samamoodi võib õige serveeringuga luua ka mõnusalt koduse ja hubase õhkkonna – suur aurav kruus viib mõtted automaatselt villastele sokkidele ja kaminatulele. Detailid on need, mis panevad I-le täpi ning loovad süües meeleolu!

Siin on mõned lihtsad nõuanded, mida toitu serveerides silmas pidada:

Värvilisus tõstab isu. Marjad koogi peal ja petersellileheke salatil on klassika, millega me kõik oleme tuttavad. Need detailid tekitavad kontrasti ning äratavad toidu visuaalselt ellu. Kui marju või maitserohelist pole käe pärast (näiteks südatalvel), võib rohkem rõhku panna serveerimisalusele, et toit kenasti esile tuleks.
Leidsime Koduekstrast särtsakate punaste detailidega serveerimiskomplekti, mis oma üldtonaalsuses  on põhjamaiselt karge. See tagasihoidlik ent dekoratiivne muinasjutuliste metsa-asukatega illustreeritud komplekt jutustab lumisesest talveidüllist ning teeb ka argipäevase hommikusöögi tõeliselt mõnusaks. Tahaks muudkui valada veel teise ja kolmandagi kruusi ja.. lihtsalt nautida! Lisaks kandikule kuuluvad sellesse talvehõngulisse komplekti ka taldrikud ja kruusid ning armas ümarakõhuline kannuke!

retseptisahtel pannkoogid nippe

Lihtsal taustal tuleb toit paremini esile. Kui soovid sööja tähelepanu tuua toidule, vali tagasihoidlik serveerimisalus, mis ei hakka toiduga visuaalselt konkureerima. Sellisel serveerimisviisil on toitkõige tähtsamal kohal (just seepärast ongi kõige peenemates restoranides tavaliselt valged laudlinad ja suured valged taldrikud).
Koduekstras on valikuid igale maitsele ja sündmusele. Need selge joonega säravvalged toidunõud ning lihtne puitkandik mõjuvad maitsekalt ja väljapeetult, olles otsekui loodud stiilseks hommikusöögks. Kuigi me tihti ei mõtle selle peale, milliselt  kandikult me toitu serveerime, on see siiski sama oluline kui pildiraam kunstiteose ümber. See puitkandik on tõeline klassika, mis oma minimalistlikku disainiga sobib pea igasse olukorda ning võiks olemas olla igas kodus.

retseptisahtel-kruus-nippe

Meelelahutuslik serveerimisstiil võib olla elamus omaette. Tavaliselt nähakse serveerimisega rohkem vaeva, kui sööjaks on lapsed. Leidlikud ja lustakad lahendused teevad tuju heaks ning lausa kutsuvad söögi järgi haarama. Kuid ka täiskasvanud ei peaks toidukorda alati väga tõsiselt võtma. Inspiratsiooniks võid mõelda näiteks kõrvitsasupile, mida serveeritakse tühjaks uuristatud kõrvitsas; või hiina nuudlitele, mida serveeritakse vahvates karbikestes ja süüakse koos pulkadega. Leidlik serveering võib söömaajale anda särtsu ning hoopis uue rütmi!
Koduses õhkkonnas võid algatuseks proovida hommikusööki serveerida otse voodisse selle vahva sülekandiku peal, mis on alt pehme ja otsekui loodud mõnusate pühapäevahommikute kaaslaseks. Meie polnud sellist kandikut näiteks enne näinudki, kuid Koduekstras on see täiesti olemas. Pehme alusega kandik võiks olla nutikas abimees ka stiilsel piknikul vabas õhus – klaasid ja topsid püsivad siledal pinnal palju paremini püsti kui näiteks piknikuteki või muru peal.

nippe

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here