Kook

Valmistamisaeg: 20 min

Küpsetamise aeg: 40 min

Kokku kuluv aeg: 1 h

Koostisained

 • Muretaigen
 • 250-300 g külmutatud marju
 • 100 g suhkrut
 • 3 munavalget
 • 100 g peensuhkrut
 • Näpuotsaga soola
 • 1 tl veini- või õunaäädikat
 • Laimikoor

Valmistamisõpetus

 1. Tõsta muretaigen vormi ja mudi näppudega vormi külge.
 2. Sega kokku 250-300 g külmutatud marju ja 100 g suhkrut (võib kasutada ka hapukat moosi).
 3. Tõsta ahju 30-35 minutiks 180 kraadi juures.
 4. Vahusta 3 munavalget.
 5. Sega vahustatud munavalged, 100 g peensuhkrut, soola, 1 tl veini- või õunaäädikat ning vahusta tugevaks vahuks.
 6. Määri vaht veidi jahtunud koogile ja pane kuuma ahju veel 2-3 minutiks, et vaht oleks kohev ja pehme (kauem hoides hakkab munavalge kiht tahenema).
 7. Peale võib riivida laimikoort.

Kook

Oh so berry kook

Marju peab sööma. Muidu mingi hetk võtavad nad su külmkapi üle. Tuled ühel päeval koju, kalapulgad ja jäätis käes, aga pole kohta sügavkülmikus, kuhu neid panna. Kõige parem on marjadest maitsvalt lahti saada. Lahenduseks on valmistada kook, täpsemalt marjakook.

Marjakooki on väga lihtne valmistada. Ideaalselt sobib see neile, kes väga ei viitsi köögis jännata, kuid soovivad tulemust, mis sõpru üllataks. Kook tuleb valmistada koostöös koostisainete ja tahtejõuga.

Me mudisime muretaigna vormi sisse nii, et kook säilitaks lõpus esindusliku kuju. Esinduslik kuju nagu kõik teavad on – ümmargune. Vaadake kasvõi olümpiamedaleid või ordeneid, enamasti ikkagi kujult ovaalsed nagu kook.

Munavalgete segamine tundus alguses samuti keeruline, kuid tegelikult seal väga mööda ei saa millegiga panna. Isegi kui natuke üle vahustada, siis pole hullu, sest meie vaht peab olema tugev!

Kui viimaks kook ahjust lauale sai, siis mõtlesime, et peaks nüüd selle kuhugi ümber tõstma. Hästi sobis selleks alustaldrik, mille soetamise Gastrolinkist. Taldrikuid pole kodus kunagi küllalt, lisaks peab taldrik tuus välja nägema. Sama tuusalt katsime koogi riivitud laimikoorega.

Nimeks sai kook Oh So Berry, sest see nägi ’’oh kui ilus’’ välja ja marjad panime ka ju sisse.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here