piparkoogid

Tahaksid lauda jõulusemate snäkkidega katta, aga ei jõua ise suuremat küpsetamist ette võtta? Õnneks on poeriiulid valmiskujul magusast lookas! Millised hõrgutised sobivad kõige paremini sinu jõululauale? Retseptisahtel degusteeris piparkooke ja jõulumaitselist keeksi.

Kellel pole mahti piparkooke ise küpsetada, see proovigu valmiskujul Marmintoni glasuuritud piparkoogisüdameid võiga või piparkoogifiguure Kalevilt.

piparkoogid

Marmintoni piparkoogisüdamed on klassikalised piparkoogid, kus kõik maitsed on täpselt ja tasakaalukalt paigas. Kergelt krõmpse ja mahedaid piparkoogisüdameid täiustab nii maitselt kui ka välimuselt mõnus suussulav glasuur. Rammusust on parajas koguses ja magusaisu saab kindlasti ka kõige magusanäljasematel leevendust.

piparkoogid

Või on kindlasti üks oluline komponent, mis toob piparkookides esile hõrgu maitse ja loob neis tuntavalt sarnasust koduste isetehtud piparkookidega. Kui isuäratava kujundusega karp kodus lauale unustada, siis Retseptisahtli sõprade näitel tühjeneb see umbes sama kiiresti kui värskelt ahjust väljunud vanaema tehtud saiakesed.

Kalevi piparkoogifiguurid see-eest on veel klassikalisemad piparkoogid, mis on glasuuritagi parajalt magusad ja piparkoogisõprade seas hinnatud! Taassuletavast karbist leiab erisuguse kujuga õhukesed piparkoogid, mis on parajalt krõbedad ja vürtsikad. Sarnaselt piparkoogisüdametele võib luua paralleele isetehtud küpsetistega.

piparkoogid

Kuna piparkoogid on olemuselt üsna klassikalised, võib neid edukalt proovida erinevate lisanditega. Selleks ei pea olema tavapärane glasuur – soovitame hoopis näiteks sinihallitusjuustu. Veidi ootamatu, aga kindlasti väga hea maitseelamus!

piparkoogid

Kalevi piparkoogifiguuride karp torkab silma oma ilusa erkpunase ja maitseka kujunduse poolest, seega sobib see pühadeajal suurepäraselt ka kingikotti.

Kolmanda maiusena proovisime veidi teistsugust jõulusnäkki Eesti Pagari apelsini-šokolaadikeeksi näol. Tõeline üllataja! Kui tihtilugu kipuvad valmis keeksid olema kuivad, siis tumeda šokolaadi tükikeste ja apelsinisukaadiga keeks on mõnusalt pehme ning mahlane.

piparkoogid

Oma tsitruselise maitse poolest meenutab see sidrunikeeksi, kuid apelsin on muidugi domineerivalt äratuntav – justkui oleks keegi apelsinikoort keeksi sisse riivinud. Šokolaaditükid sobivad keeksi juurde suurepäraselt ja täiendavad seda suussulava tekstuuriga. Meie Hispaanias elanud Retseptisahtli sõber võrdleb keeksi ehtsa Hispaania maiustusega, mis tekitab igasühes sooja tunde!

piparkoogid

Nii piparkoogid kui ka keeks sobivad suurepäraselt piimaga, kuid miks mitte ka tassikese vürtsika jõuluglögi või tee kõrvale. Head maiustamist!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here