Seenehoidis

Valmistamisaeg: 30 min

Küpsetamise aeg: 15 min

Kokku kuluv aeg: 35 min

Koostisained

 • 300 g seeni
 • 1 suurem sibul
 • 1 keskmine porgand
 • 3 tl soola
 • 1-2 tl suhkrut
 • 720 ml vett
 • 480 ml oliiviõli
 • 240 ml valge veini äädikat
 • Pipraterad

Valmistamisõpetus

 1. Seeni tuleb kupatada 3 korda ehk pese, keeda, loputa ja uue veega jälle keema.
 2. Kui kolmandat korda sooja veega loputad jäta seened sõela sisse nõrguma.
 3. Marinaadi tegemiseks lase vesi potis keema ja lisa sool.
 4. Tükelda porgand ja sibul ning lase keeda kuni on poolpehmed.
 5. Lisa veiniäädikas ja suhkur.
 6. Seejärel lisa õli, pipraterad ja seened ning lase keema ja keera kuumus maha.
 7. Tõsta hoidis purki ning hoiusta jahedas.
 8. NB: soola ja suhkrut võib lisada vastavalt soovile ja maitsele. Meie kogus on soovituslik.
 9. MÄRKUSED: Selleks, et hoidis kauem säiliks, oleks hea purke ennem kuumutada ja kui hoidis sees, lasta aeglaselt jahtuda. Näiteks paksu rätiku all.

Seenehoidis

Seenehoidis

Milline on õige seenehoidis? Õige seenehoidis koosneb purgist ning etiketist, kuhu peale on kirjutatud, et tegu on seentega. Just praegu on kindlasti paljudel kodus palju seeni sisse tehtud või osad seened alles ootavad oma järjekorda. Miks siis mitte ennast õigete vahenditega varustada, et seened ikka säiliksid ning keldririiulid oleksid lookas.

Seenehoidis

Seenehoidis õnnestub alati, kui on olemas maitsvad seened. Milliseid seeni eelistada, see on iga seenelise enda asi. Oleneb see kõik ju seenesaagist ning ka ajast, millal seenel käidi. Seeni saab korjata põhimõtteliselt kuni esimeste külmadeni. Kellel veel korjamata, siis äkki veel jõuab teha metsas kiiremad seeneringid. Kui seened käes ning seenehoidis mõtteis, siis tuleb majapidamises ringi vaadata, kas kõik vajalik on ikka olemas. Kui avastate, et tubliks seeneteoks jääb purkidest puudu, siis võite sammud kohe seada Koduekstrasse, sest just sealt saime ka meie omale vajaliku purgi, et sellest valmistada üks maitsev seenehoidis. Lisaks leidsime sealt ka vajalikud märkmekleepsud ning kirjutusvahendid.

Seenehoidis

Samasse purki võib ju järgmisel aastal teha midagi muud. Kompotti, moosi või teisi metsa- ja aiasaadusi. Häid ning korralikke purke läheb ikka vaja. Meie saime enda seened purki ning purgi panime keldrisse talve ootama. Jõulud pole enam kaugel ja vägeva seenesalati jaoks on meil seened juba praegu olemas. Enda korjatud seentel on ikka hoopis teine maitse. Juba seda teksti kirjutades tuli kiusatus seenepurk lahti teha.

Loe ka meie postitust, kuidas teha soolakurke!

Seenehoidis

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here