Otsustasime ühel ilusal hilissuvisel päeval metsa seenele ja marjule minna. Et seenelkäik ikka õnnestuks, pidime esmalt soetama endale selleks kõiksuguseid vajalikke vahendeid. Katsetasime neid metsas ja nüüd anname oma kogemuste põhjal teilegi nõu, kuidas seenele minekuks valmistuda!
Enne metsa minekut seadsime endale kõrged ootused – tagasi naaseme me suure saagiga! Sestap soetasime eelmisel päeval Koduekstrast endale kogu varustuse: seenekorvid, marjakorjaja, puhastussõela ning mugavuse mõttes selga loomulikult ka matkavõrgu. Esmalt valisime igaühele stiilse punutud korvi, mida pärast seenelkäiku veel edaspidigi kasutada saaks. Punutud korvid on juba pikemat aega väga IN-id olnud ja nendega võib vabalt nädalavahetustel turul sisseoste teha. Seega, väga funktsionaalne valik!
Kuna mõni meist tahtis kukeseente asemel külmkappi hoopis mustikatega täita, haarasime poest kaasa ka marjakorjaja. Loomulikult saaks mustikaid ka ühekaupa noppida, ent oleme ausad – korvi täitmine võtaks aega terve igaviku! Ja et marjakorjajaga kogutud marju kodus eraldi puhastama ei peaks hakkama, võtsime lisaks veel ka puhastussõela. Hea ja mugav sõel, millega metsaprahti marjadest eraldada, on iga mustikalise abimees.
Metsa minekuks soovitame kindlasti soetada omale ka ühe korraliku matkavõrgu. Õhukene pluusi-tüüpi võrk ei lase tüütutel sääskedel ega ämblikutel sulle põue pugeda. Meie valitud matkavõrgul oli olemas ka lukuga kapuuts, millega oma nägu putukate eest kaitsta.
Meie viimaseks abivahendiks metsas oli veel ka matkatool. “Kes see ikka tooliga metsa ronib,” arvate. Aga tegelikult oli matkatoolist väga palju abi. Kuna meie valitud mets ei pakkunud meile just kõige rikkalikumat saaki, pidime üsna palju ringi uitama, et kullasoont leida. Kõndimine aga väsitas, ent kaasaskantav tool aitas mugavalt jalgu puhata ja keset metsa ka väikest piknikut pidada.
Lõpetuseks teile ka üllatus: Rasmus võttis metsa kaasa ka kaamera ja tänu sellele saate te järgnevast videost näha, kuidas kulges meie seenelkäik.