šokolaadikommid

Valmistamisaeg: 15 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 4 h 15 min

Koostisained

  • 1 tahvel šokolaadi
  • 2 spl vahukoort
  • 1 tl võid

Valmistamisõpetus

  1. Murra šokolaad tükkideks ja tõsta potti.
  2. Lisa potti vahukoort ja võid ning sulata šokolaad üles.
  3. Vala sulatatud šokolaad vormidesse ja tõsta külmkappi tahenema vähemalt 4 tunniks.
  4. Tee valmis mõnusalt soe kakao ja tõsta šokolaadikomm klaasi serva.

šokolaadikommid

Südamekujulised šokolaadikommid

Sügisõhtud on mõnusad ja ilusad, kuid juba natuke jahedad. Kuldsetes värvides aias on tore istuda ja lõõgastuda, kuid õhtuti on juba vaja midagi soojemat selga panna. Kui mõnus pleed on ümber keeratud, siis tihti tekib tunne nagu midagi oleks puudu. Näiteks, üks soe ning rahustav kakao. Kuum jook soojendab jahedaid käsi ning teeb ka seest olemise soojaks. Mõtlesimegi sügise tulekuks valmistuda nii, et tegime endale maitsva ning ergutava piparmündikakao.

Kakao valmistamine on lihtne ning sellega saavad kõik hakkama. Lähemalt räägime hoopis sellest, kuidas kakaod võiks serveerida. Kõigepealt kindlasti tuleks serveerida see ilusas tassis või kruusis. Kas tass on kuumakindlast klaasist või savist, sellel polegi tegelikult tähtsust. Meie eelistasime klaasist tassi. Kui kakao on välja valatud, siis mõtlesime, et võiks ka tassi ääred ära kaunistada. Kõige lihtsam ning maitsvam viis oli kasutada kaunistamiseks šokolaadi.

šokolaadikommid

Me valmistasime ise šokolaadikommid. Saime Koduekstrast sellise laheda silikoonist šokolaadivormi, millega on võimalik valmistada lõbusad südamekujulised šokolaadikommid. Pole vaja teha muud, kui valada oma lemmik šokolaadisegu vormi ning panna jahedasse tahenema. Kuna vorm on valmistatud silikoonist, siis tulevad šokolaadikommid väga hästi ka vormi küljest lahti.

šokolaadikommid

Kuidas siis šokolaadikommid ja kakao omavahel kokku sobisid? Väga hästi klappisid kokku, lausa ideaalselt. Kõige parem on šokolaadikommid vormidest välja vajutada ning teha sisse väike sisselõige, et saaks need kinnitada tassi ääre külge. Antud vormil oligi juba sisselõige olemas, kuna kommid ongi mõeldud tassi või klaasi külge panemiseks. Kes soovib, siis võib kakao peale veel näiteks kaneeli raputada. Pole midagi paremat, kui käte vahele haarata kuum tass kuuma kakaoga, istuda värviküllases aias ning nautida kuldse sügise idülli.

šokolaadikommid

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here