Vein

Millal sa viimati jõid kuninglikku veini? Fontanafredda Roero Arneis on just selline hea ja kerge suvine vein, mis tuleb meile Piemonte veinimajast. See veinimaja on asutatud Itaalia kuninga Victor Emmanuel II poolt. Veini valmistamiseks on kasutatud 100% Arneis viinamarju. Tegu on viinamarjadega, mis on just iseloomulikud ning pärisomased Piemonte piirkonnale. Viinamarjad on korjatud 200-350 meetri kõrgusel merepinnast asuvatelt liivastelt ja savilubjastelt mäenõlvadelt.

Tegu on valge veiniga, mis on kerge ning tsitruselise iseloomuga. Värvilt on kahvatukollane ning roheka alatooniga. Aroomist on koheselt tunda lopsakaid puuvilju ning lillelist värskust. Tunda on veel troopilisi puuvilju, värskeid pirne, akaatsiaõisi, mida täiendab mõnusalt pehme tsitruseline happesus.

Vein

Maitse on pigem kerge ning kargelt puuviljane. Järelmaitses on tunda kollaseid puuvilju koos mõnusa mineraalse happelisusega. Selliste maitseomadustega suvine vein on ideaalne kaaslane kuumadel suvepäevadel.

Mille juurde, selline värske ja suvine vein, võiks sobida? Kindlasti sobib seda pakkuda ja juua aperatiivina ja koos kergemate toitude ja suupistetega. Tegu on ka seltskonnaveiniga. Veini kerge ning tsitruseline iseloom meeldib paljudele inimestele. Fontanafredda Roero Arneis veini soovitame juua pigem noorelt. Veini võib säilitada maksimaalselt 2-3 aastat, mitte rohkem.

Vein

Kui toitude juurde seda veini juua, siis võiks eelistada kergeid kalast valmistatud eelroogasid, küpsetatud karploomasid ning ahjus valmistatud kalatoite. Samuti sobib antud vein väga hästi ka pehmete juustudega.

Kui veini serveerite, siis seda võiks juua jahutatult ning bordeaux’ tüüpi klaasist. Ilusa suvega läheb hästi kokku ka hea suvine vein. Miks mitte ära proovida vein, mille loomisel oli Itaalia kuninga kästi mängus.

Loe ka päikeselisest Sitsiiliast pärit valge veini kohta!

Vein

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here