Koduekstra Retseptisahtel

Päevad lähevad aina pikemaks ning aednikel juba näpud kindlasti sügelevad. Pika kasvuperioodiga taimed võib varsti juba mulda pista ning seega on viimane aeg üle vaadata oma kodused ettekasvatusvahendid.

Tubastes tingimustes on seemnete külvamiseks mitmeid variante. Suuremad seemned võib külvata ükshaaval omaette potikestesse, mis on korduvkasutatavad ja kestavad mitu hooaega. Samas on tänapäeval saadaval ka ühekordsed turbapotid, mille võib taime kasvades otse mulda istutada. Turbapoti kasutamine on mugav ning ühtlasi aitab vältida taimel ümberistutamisest tekkivat stressi. Ka turbatablett toimib samal põhimõttel.

Retseptisahtel mullakastTaimi võiks kasta vähemalt kord päevas. Varases kasvustaadiumis on niiskuse säilitamiseks kõige lihtsam kasutada pritspudelit, sest kannust valamisel tekkiv veejuga võib väikestele taimedele viga teha teha või seemned liialt mulla alla uhtuda. Kastmise puhul on oluline kasutada toasooja vett, sest liiga külm vesi pidurdab idanemisprotsessi.

 

Retseptisahtel muld

 

Päris igasugune muld ettekasvatuseks ei sobi. Sobiv mullasegu sõltub ettekasvatatava taime liigist, kuid igal juhul peaks külvamis- ja pikeerimisetapis kasutama peeneteralist mulda. Parima tulemuse saad, kui jälgid seemnepakendil olevaid kasvatamisjuhiseid.

Ettekasvatuseks sobib kõige paremini aknalaud, sest seal on varakevadel kõige rohkem valgust. Sellegipoolest tuleks silmas pidada, et taimedele aknast liiga palju külma õhku peale ei tuleks. Ka liigne päikesevalgus võib noorte taimedele liiga teha. Seetõttu tasuks väga päikeseliste päevade korral mõelda varjutuskanga kasutamise peale.

Kui taimed juba kosunud ja kasvanud, võib nad istutada suuremasse potti. Koduekstras on suur valik igas suuruses ja värvivalikus lillepotte. Oma lemmiku leiab kindlasti igaüks!

Retseptisahtel lillepottTaimekasvatus nõuab küll pisut aega ja vaeva, kuid tulemus on seda väärt. Kel suuremaks köögiviljade ja ilutaimede kasvatamiseks ruumi pole, võib piirduda kas või lemmikmaitsetaimedega köögi aknalaual. Omaenda kasvatatud värske maitseroheline täidab köögi mõnusa lõhnaga ning teeb iga toidukorra märksa erilisemaks!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here