Nõud

Igal inimesel on oma lemmiktoidud. Mõnede roogade valmistamine on lihtsam ja mõnede keerulisem. Tähtpäevad ning pühad jõuavad kätte ning sooviks ju tähistada ikka korralikult ja ikka nii, et oleks aru ka saada, et mis sündmust üldse tähistatakse. Kui on ikka Eesti Vabariigi sünnipäev, siis võiks kogu peolaua üldpilt ka seda väljendada. Iga roog vajab ka sobivat nõud. Kihvt lahendus on, kui peolaud katta sinimustvalges värvitoonis. Õnneks on Koduekstras laialdaselt saadaval erinevad nõud, mis on just sellistes värvides. Järgnevalt tutvustamegi erinevaid võimalusi, kuidas oma peolauda rahvusvärvidega kaunistada.

Mis iseloomustab Eestit? Väga hästi iseloomutavad Eestit nõud, mis on kaetud looduse sümboolikaga. Näiteks meie leidsime kausi, millel on kujutatud talvist Eestimaad. Täpsemalt on kausile värvitud sinakates toonides lumise metsa siluett. Sellist kaussi on võimalik kasutada erinevate toitude serveerimiseks või siis lihtsalt hoida seal näiteks magusaid või soolaseid suupisteid. Lisaks on Koduekstras saadaval ka sama mustriga linik.

Nõud

Samuti võib kasutada musta ja valget värvi taldrikuid ühise kooslusena. Valge taldrik juba üksi teeb sellel oleva toidu palju apetiitsemaks. Kui pole soovi toitu sellistelt taldrikutelt serveerida, siis näiteks võib ka seda kasutada küünlaalusena. Nii saab samuti väga lihtsalt luua rahvusliku meeleolu.

Nõud

Kui kodus juba on olemas kõik vajalikud nõud, siis võib lauda ehtida ka teistmoodi. Näiteks, miks mitte kasutada salvrätikuid, kuhu on joonistatud valgele salvrätikule helesinised lilled. Sellised stiilsed ja kaunid salvrätikuid sobivad peaaegu iga sööginõu kõrvale ning lisavad kogu õhtusöögile kena väljanägemise. Lisaks, kui kasutada sinimustvalgeid lauaküünlaid, siis on võimalik luua täiuslik rahvusvärvides lauakate, mis ei jäta ruumi ühekski kõhkluseks, et mis tähtpäeva me tähistama hakkame.

Nõud

Üks lihtne nipp on meil teile veel, kui on soov katta Eesti 100ndaks sünnipäevaks väärikas pidulaud. Selleks on lipp. Klassikaline väikeses mõõdus sinimustvalge lipp, mis tuleks asetada keset lauda. Millal siis veel panna lipp lauale püsti, kui mitte meie vabariigi sünnipäeva puhul! Teine võimalus on kasutada võileivatikke, mille otsas on väike Eesti lipp.

Loodame, et igaüks leidis enda jaoks mingi sobiva soovituse, kuidas vabariigi sünnipäevaks lauda katta. Olgu selleks siis nõud, linikud või midagi muud. Head vabariigi sünnipäeva meile kõigile!

Loe, milliseid suupisteid vabariigi sünnipäeval pakkuda!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here