Kevad Retseptisahtel

Kevadpühad on värviline aeg. Õitsema hakkavad esimesed lilled, okstele ilmuvad esimesed õied, ning kuigi lumi katab veel kohati maad, võtab päike päev-päevalt aina enam võimust. Traditsiooniliselt on kevadpühadeks ka tuppa toodud värskust ja värve.

KevadpühinePäris kevadpühadeaegu ei koristata (vanarahva uskumuse kohaselt tõi see ebaõnne), kuid enne kevadpühi tasub küll kodus üks suurem tuulutus teha ning üleliigsed asjad ja tolmurulllid kokku korjata. Kevades on uue alguse hingus, loodus tärkab talveunest ja miks mitte ka enda koju tuua pärast talvist kaamost killuke värskust ja sära!

Selleks sobivad suurepäraselt värsked lilled, mis on rõõmsalt värvilised ning levitavad toas magusat lõhna. Kevade lemmikud on nartsissid ja tulbid, aga ka pajuurvad, mis pärast mõnda aega hakkavad vaasis lehti kasvatama. Kes päris lilledega ei viitsi mässata, võib kevadise kompositsiooni luua ka kunstlilledega.

Kevadel tasub eelistada särtsakaid värve, näiteks kollast, oranži ja rohelist. Siiski tuleks fooniks valida üks lemmikvärv ning sellele lisada nö aktsenti (näiteks küünlaid, küünlaaluseid vm dekoratsioone) teiste toonidega. Meie valisime põhitooniks rohelise ning lisandiks päikeselise kollase. Laudlinade, lauamattide ja salvrätikutega saab luua intrigeerivaid kombinatsioone, mis tervikuna mõjuvad kui energiline vitamiinisüst.
Kevadpühine_retseptisahtelLihavõtte ajal võib julgelt ka sutada muna motiivi. Laua kaunistamiseks sobivad imehästi nii omavärvitud munad kui ka poest leitud dekoratiivkujud. Munad võib koguda näiteks korvi ning asetada laua keskele, kust värvilisi meistriteoseid kõige parem imetleda. Kuna ükski munadepüha ei tohiks mööduda ilma suurema munadesöömiseta, tasub juba varakult valmis varuda spetsiaalsed munatopsid. Munadega haakub hästi ka tibu- ja suletemaatika ning just selle pärast peitsid end meie munadepüha lauale imearmasad pisikesed tibud.

Kuna üldmulje kujunes lustakalt maalähedane, otsustasime väikese vimkana kasutada klaaside asemel purke (lahendus, mis mujal maailmas huvitaval kombel väga trendikas). Kellele see tundub ikkagi liiga võõras, võib purki torgata näiteks kõrred. Külaliste elevus on nii või naa garanteeritud. Jamie Oliveri mahukad savitooni servaga taldrikud ja kausid andsid lauale viimase lihvi.

Väikeste nippide ja vähese vaevaga saab teha nii enda kui oma külaliste päeva päikeselisemaks. Seda enam, et kõik vajaliku saab kätte ühest kohast – Koduekstrast. Too kevadesse värve!

Kevadpühine  Kevadpühine

Kevadpühine

Kevadpühine

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here