19.3 C
Tallinn
Teisipäev, mai 28, 2024

Salatid

Salatil ja salatil on kahtlemata vahe sees. See võib tähendada lihtsat praelisandit kurgi- ja tomativiiludena või suisa eraldiseisvat pearooga

Kõik salatid on erinevad ning siin rubriigis jagame teile näpunäiteid, soovitusi ning retsepte enda vaieldamatutest lemmikutest. Räägime nii sellistest salatitest, mis on ideaalsed näiteks ilusal suveõhtul šaslõkipeol grill-liha kõrvale taldrikule panna kui ka täiesti imeliselt maitsvatest rammusatest salatitest, mis oma kõrge toiteväärtuse tõttu sobivad väga kenasti juba ise pearoaks.
Kui oled üks neist, kes otsib siit salatiretsept kuna oled võtnud ette raske tee kaalu langetamiseks ja soovid suurendada salatid osakaalu oma igapäevamenüüd, siis soovitame sulle lihtsaid salatid. Haki kurk, sibul, tomat, lisa sool ja pipar ning suurepärane salat ongi valmis. Soovi korral võib sinna lisada ka maitsestamata jogurt või kreeka jogurt, sest ka need on jogurtid, mis ei sisalda palju rasv. Sellised salat aitavad hoida figuuri ja maitsevad samas imemaitsvalt.

Teist liiki salat on sellised, mis kannavad salati nime ilmselt vaid seetõttu, et sisaldavad kõigele lisaks endas üsna palju rohelist ja maitsetaim. Tegelikkuses on aga tegu üsna rammusate salatid, millele on tavaliselt lisatud majoneesi, caesari kaste, kaloririkkaid kastmed. Tavaliselt ka kana-, kala- või loomaliha. Sellise salati juurde ilmselgelt enam eraldi lihatükki serveerida pole tarvis.