Veepudel Retseptisahtel

Mõtlesin täna kirjutada veepudelitest, kuna oleme Teelega ise nende suured fännid ja üleüldse veejoomine on väga oluline asi. Minu teadmiste kohaselt peaks inimene tarbima umbes kaks liitrit vett päevas. Tavaliselt on spordiklubides või õues jooksjatel näha käes igasuguseid värvilisi plastmassist või klaasist veepudeleid. Tegelikult on neid hea ka töö juures kasutada, nii ei pea kogu aeg klaasi käima täitmas, kuna pudelid ju mahutavad rohkem. Lisaks saad pudelisse omale valmis teha näiteks sidrunivee. Veepudeli järgi saab ka jälgida, kui palju vett ma päevas ära olen tarbinud, sest igal pudelil on kirjas kui palju see konkreetne veepudel mahutab.

Kuna õues lähevad ilmad aina soojemaks ja ka tubades õhk paksemaks, siis tahaks, et pudelis olev vesi oleks kogu aeg mõnusalt jahutav, ilma, et peaks külmkapi või kraani vahelt jooksma pidevalt. Kui palava päikese käes jooksmas käia, siis samuti tahaks, et vesi poleks selle loksumisega soojaks läinud. Sellele probleemile leidub tegelikult lahendus.

Nimelt, Koduekstras on müügil selline veepudel, millel on sees jahutusaku – Lamart spordipudel. Tegemist ei ole mingi elektroonilise asjaga. Minu jaoks on see küll midagi täiesti uut. Jahutusaku saab pudeli seest välja võtta. See tuleb asetada sügavkülma mõneks ajaks ning seejärel panna pudelisse. Nii hoiab see sinu jooki päeva jooksul külmana. See on hea ka selle jaoks, kui tahad näiteks minna piknikule ja soovid mahla kaasa võtta, kuid kes siis sooja mahla või karastusjooki tahab juua – jahutusakuga veepudel on selleks puhuks väga hea.

Veepudel mahutab 650 ml vett. Lisaks on pudelil küljes kõrs, mille abil on mugavam juua vett, eriti kui näiteks oled sportimas, siis ei pea hakkama treeningu ajal korki avama. See pudel ise näeb juba väga stiilne ja ilus välja. Ka Lamart spordipudel on BPA vaba, millest rääkisin ka viimases smuutiblenderi postituses.

Nagu mainisin, et pudellise võib kaasa panna nii mahla kui ka karastusjooke, siis tegelikult võib teha ka sinna smuutit või näiteks teha ise marjavett. Võib lõigata sidrunit, laimi, apelsini või hoopis lisada marju, õuna, piparmünti või melissi. Kõige kavalam on aga teha sinna veepudelisse jääteed, sest see ju püsibki nüüd jääkülmana ning saad seda nautida kus iganes soovid!

4 KOMMENTAARID

  1. Jooksen täna ka uurima. Küsin küll, kas seda jahutuspulka saab ära ka võtta ja üldse mitte kasutada, kui ei soovi jahutada?

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here