Mesi

Mesi on kergesti omandatav toitaine ja tuntud kui rohke energia- ning vitamiiniallikas. Seda, et meel on kasulik ja tervendav toime, teadis rahvas juba vanasti. Praegusel viirushooajal ja alanud jõuluperioodil on mesi ilmselt üks parim tervist turgutav kingiidee iseendale, lähedastele või töökollektiivile. Miks mitte ka mõneks muuks tähtpäevaks või üllatuseks sõpradele, kes viibivad ohutus distantsis oma kodudes või suisa kaugel piiri taga.

Meetootjaid on Eestis palju – siinkohal püüame lihtsustada teie valikut. Võtsime Retseptisahtliga ette uudsed ja puhtad käsitööna valminud kodumaised kvaliteetmeed Artisan Honey laiast maitsevalikust.

Mesi

Eestimaised maitsemeed

Selgub, et meel ei peagi alati klassikaline mee maitse olema, vaid seda annab tarbida palju mitmekülgsemalt. Proovisime kaheksat erisuguse maitsega mett, mis on suuresti tehtud kohalikest külmkuivatatud marjadest, ent mille hulgas leidub ka põnevaid võõrapärasemaid maitseid.

mesi

Alustame kõige ebatavalisematest variantidest. Chaga ehk rahvakeeli kasekäsna mesi on mõnusa tekstuuriga, mahe ja kergelt pähklit meenutava maitsega. Sobib hästi neile, kellele ei meeldi liigselt maitsetatud tooraine. Võiks öelda, et on lausa tunda, kuidas immuunsus juba peale esimest ampsu tugevneb!

Mesi

Matchamee puhul domineerib tuntavalt tugev tee ekstrat – justkui saaks suutäie värsket kvaliteetset teed koos magusa meega. Meie retseptisahtli fotograaf Anna ei armasta väga mett, aga kiidab see-eest väga antud maitsete kooslust, kus mee originaalmaitse kaob pigem tahaplaanile.

Mesi

Mesi lagritsaga – kes oleks osanud neid kokku sobitada? Mõnusalt naturaalse lagritsa maitsega ja õrnalt pähkline mesi sobib Retseptisahtli kokk Margiti sõnul suurepäraselt näiteks kohvi või kuuma kakaojoogi sisse. Kusjuures erinevalt paljudest lagritsakommidest on säilinud lagritsa puhul selle ehe maik.

Mesi

Mesi mustikatega osutus magusamaks, kui esmalt eeldanuks, ent tajuda on ka õrna mustikale kohast hapukust. Samas võiks mustikat veel rohkem esile tuua – praegu kippus mustikas mee maitse varju jääma. Retseptisahtli stilist Maiken leiab, et mahe mustikamesi sobiks suurepäraselt pannkookidega. Margit soovitab kindlasti proovida mustikamett kreeka pähklitega. Mustikamesi sobib hästi ka jõuluprae glasuurimiseks.

Mesi

Mesi astelpajuga sobib suurepäraselt neile, kes otsivad hapukamaid maitseelamusi. Juba esimene suutäis mõjus väga värskendavalt ega tekita kahtlust, et sisaldab just astelpaju marju. Mesi on konsistentsilt kreemjas ja pehme, sest astelpaju marjad, mis on mee sisse segatud, on eelnevalt hoolega püreeritud, külmkuivatatud ja jahvatatatud. Astelpajune maitse sobib ideaalselt näiteks juustu kõrvale!

Mesi

Jõhvikatega mesi on taaskord veidi hapukam ja domineerivama marjamekiga. Kui eelnevad meed olid pigem kreemjad, siis mõnusalt tugevat maitset täiustavad siinkohal tuntavad jõhvikatükid, muutes toiduelamuse veel omapärasemaks. Jõhvikamett soovitame proovida näiteks hommikuse röstsaia peale, smuuti maitsestamiseks või süüa otse purgist kommi asemel.

Mesi

Maasikamee puhul võiks arvata, et tegemist on pigem magusa meega. Tegelikkuses näis meile, et mesi on isegi hapuka nüansiga. Tihtipeale ei suudeta õiget maasikate maitset jäljendada – siin seda viga pole. Ehtne maasikane mekk kajastub järelmaitses ja meenutab meie seltskonna sõnul metsmaasikaid lapsepõlve aegadest. Retseptisahtli kokk Margit paneks maasikamett meeleldi pudrule või prooviks seda kitsejuustu lahtise piruka ning kreeka pähklitega.

Mesi

Degusteerimisele võtsime veel Artisan Honey õiemee. Selles polnud midagi niivõrd ebatavalist, ent sellegipoolest maitses nagu õige ja aus Eestimaa mesi peab maitsema –mõnusalt kreemiselt, värskelt ja kergelt lilleliselt, nagu purki pandud Eestimaa suvi.

Tegelikult olid kõik erisugused meed väga põnevad ja maitserikkad. Meie eelistatud lemmikuteks kujunesid jõhvika ja astepalju meed, mis olid kõige tugevama ja äratuntavama maiguga. Kes otsib jällegi õrnemaid maitseid, siis kerkivad esikohale kindlasti kasekäsna- ja maasikamesi. Peab tõdema, et kui muidu on suure hulga tootjate peale raske erineda, siis antud toodete puhul kohtab palju uudseid lahendusi ja erisusi küll. Lisaks on pakend väga kena ja sobilik kinkimiseks!

Vaata tooteid kaArtisan Honey e-poest!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here