Lauanõud

Juba on tunda vaikselt külma sügistuult, mille puhul tekib soov pugeda sooja teki alla, süüa kooki ja juua sõpradega kuuma kohvi. Mõnusal teisipäeval tekkis seesama soov küpsetada üks magus õunakook ja valmistada sooja mahedat kohvi.  

Kuna Margit oli meile juba üks päev lubanud õunakooki küpsetada, siis kogunesime sel päeval tema juurde. Et toitu täielikult nautida võiksid olla laual uued värvilised lauanõud, mis tooksid majja soojust ja päikesepaistet. Muidugi oli esimene mõte Koduekstra ja nagu ikka, siis ei vedanud nad meid alt ja neil oli müügile tulnud just äge uus nõudesari Tiffany- pikalt mõtlemata osutus see ka meie valikuks.

Pildilt on näha, et kruusid, kausid ja taldrikud pole tavapärastes värvides- sinakad-helerohelised- mis teevad need lauanõud just tahetavaks, märgatavaks ja eriliseks. Nõud on kas vaheldumisi valge-sinaka triibulised või südametega. Vahva oli vaadata, et südametega nõudel on üks süda kuldne, mis tekitas toas veelgi soojemat keskkonda.

Kooki süües tekkis isu ka puuviljade, küpsiste ja kuklite vastu, mille asetasime mahukatesse kaussidesse. Omal soovil saab täita kausid ka erinevate putrude ja moosidega, et koos kohviga hommikusööki süüa.

Nõude tooniga sobisid valge laudlina ja kaunistamiseks lisasime ka värsked roosid. Vaatepilt oli fantastiliselt mõnus ja hubane ning seepärast oli ka isu suurem, kui silme ees olid värvikad lauanõud. Kohal olles ja pildilt vaadates ei tahtnudki nõusid laualt ära võtta, sest need sobisid täpselt toa värvidega kokku.

Puuvilju süües tekkis meil mõte, et ülitore oleks kinkida tuleval sünnipäeval suurele kohvisõbrale just selline südametega kruus- vana kruus uue vastu.

Kui on tunda, et külm sügis juba näpistab, siis tuleb tuua igatsetud möödunud suvi ise oma koju, valmistades midagi maitsvat, nautides lemmik saadet koos pleedi, sõprade ja sooja kohviga.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here