Uue Balti jaama turu avamine

Möödunud reedel kutsuti Retseptisahtlit uue Balti Jaama Turuhoone avamisele. Siis oli ka esimene kõige soojem ilm sellel kevadel. Kogu Telliskivi ja Kalamaja ümbrus kihas inimestest. Uus turuhoone näeb nii moderne ja lahe välja ning ei tekkinud üldse tunnet, et läheksime mõne turu avamisele. Tegelikult Balti Jaama Turg ei näegi enam välja nagu klassikaline turg. See meenutab suurt ühtset keskust.

Uuel turuhoonel on suur maa-alune parkla. 0-korrusel on veel ka päris suur Selver ja samuti mõned poed ja erinevaid teenuseid pakkuvad kohad. Ka MyFitnessi leiab nüüd Balti Jaama turuhoonest 0-korrusel.

Balti Jaama turuhoones on väga palju söögikohti: Ristikheina kohvik, Uulits, Chopsticks, VegMachine, Baojaam, Curry House, Boost Juice Bar, Vrapikohvik Wrap n Roll, Surf Cafe, Tokumaru, Päästke Willy kalatooted, Väike Gruusia, Humalakoda, Kniks & Kraaps. Samuti on palju pagari- ja kondiitri ettevõtteid: Muhu Pagarid, Pagarini, Pagar Võtaks, Reval Cafe Bakery, Vahvlihaldjad ja Oma Kulinaaria.

Esimesel korrusel veel siseturu osa, kus müüakse palju värskeid puu- ja juurvilju. Veel leiab sealt ka apteegi, BioMarketi, kus on ka DELI osakond ehk saab toitu kaasa osta. Esimesel korrusel on ka suur juustupood ja lihaosakond.

Teisel korrusel on poed ja butiigid, kus müüakse nii riideid, kui ka ehteid ja suveniire. On ka mitmed antiigi ja vanavarapoed. Lisaks on palju kästitöö ja lillepoode. Uues turuhoones on ka PetCity lemmikloomapood, lastepoed, mööbli- ja disainipoed, autopoed, mobiilipoed, raamatu- ja kontoritarvete pood, spordipood. Samuti on ka kosmeetika ja optika poed ning ilusalong ILUpark. Ühesõnaga – väga palju kohti, mida külastada.

Üritus ise oli väga äge! Väga palju inimesi oli kohale tulnud. Meil oli au käia just kutsetega üritusel. Avamisel pakkus kõigile süüa Carmen Catering. Nad valmistasid kohapeal külastajatele väga mitmeid roogasid ja suupisteid. Saime proovida miniburgereid, pitakebabi, kartulikrõpse šokolaadiga, pannkooke, friikartuleid, puuvilju, siiakala, koogikesi jpm. Üritusel pakuti ka shampust, veine, puuviljavett ja kohvi/teed. Mina katsetasin ka Uulitsa Kirsi käsitöölimonaadi, mis oli väga hea ja naturaalse maitsega.

Kogu see üritus, uus ja ilus turuhoone, suvine ilm, maitsev toit ja ilusad inimesed andsid päevale nii mõnusa feelingu. Kuna selle lühikese aja jooksul ei jõudnud kõikide kohtadega tutvuda, siis kindlasti lähen sinna veel ja usun, et paljud meie retseptide toidumaterjalid võiksid hakata just sealt pärinema 🙂

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here